آلرژی یا کرونا؟ چطور تشخیص دهیم؟

به گزارش بهترین نوا، با ظهور آفتاب در آسمان، شاهد افزایش چشمگیر گرده های فصل بهار هستیم که برای خیلی از ما این سوال را پیش می کشد که آیا نشانه های ما ناشی از آلرژی است یا ویروس کرونا.

آلرژی یا کرونا؟ چطور تشخیص دهیم؟

مارک دونوان، داروساز ارشد شرکت بوتس بریتانیا، می گوید: آلرژی موجب تب نمی گردد و بیشتر افراد احساس ناخوشی نمی نمایند

در دوران قرنطینه ویروس کرونا، بریتانیا گاه آسمانی آفتابی داشته و گاه روز هایی آمیخته با ابرو باران.

پس از چند روز هوای خنک، هواشناسی بریتانیا از افزایش مداوم دمای هوا از شروع هفته جاری (دوشنبه 22 ماه ژوئن) خبر داده و گفته بود که برخی نقاط کشور در روز های آخر هفته شاهد هوای داغ فراتر از آستانه موج گرما خواهند بود.

در حالی که بسیاری از مردم بریتانیا احتمالا از هوای گرم تابستانی لذت می برند، دمای بالای هوا برای کسانی که حساسیت و آلژی دارند، می تواند مشکل آفرین باشد.

اداره هواشناسی بریتانیا در صفحه توییتر خود نوشته است: برای کسانی که از آلرژی رنج می برند، این خبر خوشایندی نیست. انتظار می رود که در هفته پیش رو، به علت هوای گرم و آفتابی، شاهد حجم بالایی از گرده چمن در بیشتر نقاط انگستان و ویلز باشیم.

این روزها، کسانی که از آلرژی رنج می برند، با مشاهده هر گونه علایمی شاید نگران شوند و تصور نمایند که به کووید- 19 مبتلا شده اند و علایم این بیماری را دارند.

کلینیک پزشکان لندن نیز گفته است: با ظهور آفتاب در آسمان، شاهد افزایش چشمگیر گرده های فصل بهار هستیم که برای خیلی از ما این سوال را پیش می کشد که آیا نشانه های ما ناشی از آلرژی است یا ویروس کرونا. اگر مطمئن نیستید منشاء این علایم چیست، شاید در این دوران آشفته، نگران شوید.

این گونه تفاوت ها را تشخیص دهید: علایم اصلی آلرژی چیست؟

-عطسه و سرفه

- آبریزش یا مسدود شدن بینی

- خارش، قرمزی یا آب در چشم

- خارش گلو، گوش، بینی یا دهان

- از دست دادن حس بویایی

- سردرد

- گوش درد

- احساس خستگی

مارک دونوان، داروساز ارشد شرکت بوتس بریتانیا، می گوید: آلرژی موجب تب نمی گردد و بیشتر افراد احساس ناخوشی نمی نمایند. به گفته نظام درمانی بریتانیا، نشانه های آلرژی شاید هفته ها یا ماه ها در افراد باقی بمانند.

موسسه آلرژی بریتانیا نیز می گوید: در برخی افراد، آلرژی ممکن است منجر به آسم گردد و فرد را دچار مسائل تنفسی و تنگی قفسه سینه کند. اگر فردی آلرژی و آسم داشته باشد، ممکن است علاوه بر سرفه و عطسه، در قفسه سینه خود احساس تنگی کند و مشکل کوتاهی نفس داشته باشد.

اما این ها چه تفاوتی با علایم ویروس کرونا دارند؟

به گفته ان اچ اس (نظام درمانی بریتانیا)، مهم ترین نشانه کووید- 19 عبارتند از: تب بالا در بیمار، سرفه های جدید و مداوم، و از دست دادن حس چشایی و بویایی. براساس هدایت های نظام درمانی بریتانیا، اگر تب بالا داشته باشید، به این معناست که وقتی قفسه سینه یا پشت خود را لمس می کنید، گرما و حرارت را حس کنید.

داشتن سرفه های بی وقفه در فرد، یعنی در یک دوره 24 ساعته، به شدت به مدت یک ساعت، سه ساعت و یا حتی بیشتر سرفه می کنید. نظام درمانی بریتانیا می گوید: اگر معمولا سرفه می کنید، پس از ابتلا به ویروس، سرفه های شما به مراتب بدتر می گردد.

به گفته کلینیک پزشکان لندن، سایر علایم ویروس کرونا عبارتند از:

- خستگی

- درد و کوفتگی در بدن

- گلو درد

- تنگی نفس

- اسهال و استفراغ در برخی افراد و آبریزش بینی، که به ندرت دیده می گردد.

برای کاهش علایم آلرژی از دست شما چه کاری ساخته است؟

به گفته ان اچ اس، می توانید از راه های مختلف علایم آلرژی را کاهش دهید. از جمله با مالیدن روغن وازلین اطراف بینی برای گیرانداختن گرده ها، پوشیدن عینک های آفتابی با پوشش دور صورت برای جلوگیری از ورود گرده ها به درون چشم و دوش دریافت و تعویض لباس هنگام برگشتن به خانه به منظور پاکسازی گرده ها.

همچنین توصیه می گردد که در خانه بمانید و در ها و پنجره ها را تا حد امکان بسته نگاه دارید.

در عین حال، یک داروساز احتمالا می تواند به شما در انتخاب داروی مناسب برای تسکین علایم آلرژی یاری کند. مثلا قرص های ضد آسم یا اسپری های بینی.

در صورت مشاهده علایم کووید- 19 چه کار باید کنید؟

در صورت داشتن هر یک از علایم ویروس کرونا، باید به پزشک مراجعه کنید.

نکته مهم این است که در صورت داشتن تب بالا یا سرفه مداوم جدید، از خانه بیرون نروید.

نظام درمانی بریتانیا می گوید: برای محافظت از دیگران، به مکان هایی، چون مطب پزشک معالج، داروخانه یا بیمارستان نروید. در خانه بمانید.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "آلرژی یا کرونا؟ چطور تشخیص دهیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلرژی یا کرونا؟ چطور تشخیص دهیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید