آینده ورزش دانش آموزی خوزستان را خوب نمی بینم

به گزارش بهترین نوا، خبرنگاران/خوزستان رئیس هیات ورزش دانش آموزی خوزستان با بیان این که بعضی هیات های ورزشی همکاری خوبی با ما دارند و بعضی هیات ها راه خودشان را ادامه می دهند، گفت: بعضی هیات ها انتظارات بی جایی از آموزش و پرورش دارند و می خواهند که آموزش و پرورش برای این هیات ها سرمایه گذاری کند، در حالی که اگر یک هیات با مشکل اقتصادی روبرو است، آموزش و پرورش چندین برابر با مشکل روبرو است.

آینده ورزش دانش آموزی خوزستان را خوب نمی بینم

حسنعلی افروزی زاده در گفت وگو با بهترین نوا، در مورد ورزش دانش آموزی خوزستان، اظهار کرد: با توجه به این که برنامه مسابقات کشوری به صورتی بود که اصلا مسابقات بعضی از رشته های ورزشی برگزار نمی شد و در دوره ابتدایی نیز اصلا هیچ مسابقه کشوری در نظر گرفته نشده بود، ما برای سال 98 یک برنامه جامع و کامل برای ورزش دانش آموزی استان در تمام مقاطع و رشته های ورزشی تدوین کردیم زیرا در غیر این صورت ورزش دانش آموزی استان ضربه می خورد.

وی ادامه داد: در برنامه ای که برای ورزش دانش آموزی در نظر گرفتیم، توجه خاص ما روی مقطع ابتدایی در هر دو بخش دختران و پسران بود و خدا را شکر برنامه های ما تا هشتم اسفندماه بسیار خوب پیش رفتند اما پس از آن به دلیل شیوع کروناویروس و در حالی که اوج مسابقات رده ابتدایی بود، رقابت ها لغو شدند. اگر می توانستیم برنامه مان را به صورت کامل برگزار کنیم، این موضوع یاری می کرد که ورزش استان خوزستان جهش بسیار خوبی داشته باشد و این یاری حال بسیار خوبی هم برای ورزش دانش آموزی و هم برای هیات های ورزشی استان بود.

رئیس هیات ورزش دانش آموزی خوزستان عنوان نمود: شرایط ورزش دانش آموزی خوزستان نسبت به قبل بهتر شده است ولی آینده خوبی برای آن نمی بینم زیرا ما خیلی از موضوعات را به دلیل نبود بودجه و پول لازم به صورت محبت آمیز حل می کنیم. در هر صورت کوشش می کنیم، سال به سال برنامه های متنوع تری برای ورزش دانش آموزی اجرا کنیم. البته منابع اقتصادی محدود و این موضوع دست ما را بسته است.

وی در ادامه نیز خاطر نشان کرد: موردی که به ورزش کشور ضربه می زند، برگزاری مسابقات مدرسه قهرمان است زیرا در صورتی که در هر استان هر تیمی که قهرمان مسابقات استانی گردد، تیم همان مدرسه به مسابقات کشوری اعزام می گردد و بر این اساس نخبه های بسیاری جا می مانند و جایی در تیم منتخب استان نخواهند داشت. البته آن تیم می تواند شش یار یاریی از سایر تیم های استان برای حضور در مسابقات کشوری به همراه خود داشته باشد اما با توجه به این که منابع اقتصادی محدود هستند و هزینه اعزام تیم ها به مسابقات مدرسه قهرمان کشور نیز بر عهده همان مدرسه است، آن مدرسه می گوید که می خواهد تنها دانش آموزان خودش در این رقابت ها شرکت کند و تمایلی به همراهی شش یار یاریی ندارد. البته ما برای اینکه نخبه های مان ضرر نکنند، خودمان هزینه این شش دانش آموز را به تیمی که نماینده استان است، پرداخت می کنیم تا همراه تیم استان باشند.

افروزی زاده درباره همکاری هیات های ورزشی استان با هیات ورزش دانش آموزی، گفت: بعضی هیات ها همکاری خوبی دارند و بعضی هیات ها خیر و راه خودشان را ادامه می دهند. بعضی هیات ها انتظارات بی جایی از آموزش و پرورش دارند و می خواهند که آموزش و پرورش برای این هیات ها سرمایه گذاری کند، در حالی که اگر یک هیات با مشکل اقتصادی روبرو است، آموزش و پرورش چندین برابر با مشکل روبرو است.

وی بیان نمود: همچنین بعضی مواقع این عدم همکاری، سد راه هیات ورزش دانش آموزی استان نیز بوده و متاسفانه بعضی مواقع عملکرد هیات ها و باشگاه ها به صورتی است که در حال رفتن به سمت بازیکن سالاری و باشگاه سالاری هستیم و این آسیب بزرگی است. در حالی که ورزش دانش آموزی می تواند یاری بسیاری به ورزش خوزستان داشته باشد و در واقع ما یاری حال هیات ها در زمینه استعدادیابی و کشف استعدادها هستیم.

رئیس هیات ورزش دانش آموزی خوزستان با بیان این که در حال حاضر تعداد ورزشکاران سازمان یافته ما بیش از 400 هزار نفر است و این آمار نسبت به سال قبل رشد داشته است، گفت: یکی از نقطه ضعف هایی که وجود دارد، این است که یک دانش آموز هر وقت می خواهد به طور مثال در مسابقات فوتسال شرکت کند، هیات فوتبال می گوید باید خود را به نام هیات من بیمه کنی و اگر بخواهد در رشته دیگر هم شرکت کند، آن هیات همین را به او می گوید و به این صورت یک دانش آموز در طول یک سال برای دو سه بار بیمه ورزشی می گردد که این کار ضمن این که هزینه ای را برای دانش آموز در بر دارد، باعث می گردد به این صورت نام او برای ورزشکاران سازمان یافته چند هیات ثبت گردد، در حالیکه این دانش آموز بیمه شده هیات ورزش دانش آموزی خوزستان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آینده ورزش دانش آموزی خوزستان را خوب نمی بینم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آینده ورزش دانش آموزی خوزستان را خوب نمی بینم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید