ابتکار باشگاه ورزشی در آمریکا: اتاقک پلاستیکی برای فاصله اجتماعی

به گزارش بهترین نوا، صنعت بزرگ باشگاه های بدنسازی 24 ساعته آمریکا از اعلام ورشکستگی تعدادی از باشگاه های بزرگ لس آنجلس در تعطیلی های دوران کرونا خبر داده است.

ابتکار باشگاه ورزشی در آمریکا: اتاقک پلاستیکی برای فاصله اجتماعی

صاحب باشگاه بدنسازی اینسپایر سوت بی فیتنس در منطقه ردوندو بیچ در لس آنجلس کالیفرنیا فضاهای اختصاصی را برای مشتریانش ایجاد کرده تا با خیال راحت در ایام کرونایی ورزش کنند. او می گوید که مشتریان این فضاهای پلاستیکی را برای تمرینات اختصاصی دوست دارند.

به گزارش بهترین نوا به نقل از فاکس نیوز، صاحب یک سالن ورزشی در کالیفرنیا برای باز کردن باشگاه، حفظ فاصله اجتماعی و هماهنگی ورزشی در ابتکاری جدید اتاقک های پلاستیکی مجزا را برای ورزشکاران ایجاد کرده است.

در این باشگاه همه چیز به صورت مدام و با دقت ضدعفونی می شود. مشتریان قبل از ورود ملزم به استفاده ماسک هستند. پس از ورود و سنجش درجه حرارت بدن و نداشتن تب، ورزشکاران اجازه ورود به اتاقک های ویژه را پیدا کرده و میتوانند ماسک خود را بردارند.

برخی از لس آنجلسی ها هنوز قصد ندارند به سالن های ورزشی بازگردند. صنعت بسیار بزرگ باشگاه های بدنسازی 24 ساعته از اعلام ورشکستگی تعدادی از باشگاه های بزرگ لس آنجلس در تعطیلی های دوران کرونا خبر داده است. حدود 130 باشگاه ورزشی در 18 منطقه بزرگ لس آنجلس در دوران قرنطینه، به طور دائم بسته شدند.

پیت سپسین مدیر و مربی باشگاه با راه رفتن میان اتاقک ها پلاستیکی شاگردان خود را برای انجام حرکات درست مدیریت می کند/ عکس: Los Angeles Times

تحقیقات جدید نشان داده است که ورزش مرتب می تواند از بروز عوارض شدید ویروس کرونا جلوگیری کند.

باشگاه لس آنجلسی در هفته قبل بازگشایی شد. فضاهای پلاستیکی با دمبل، استپ، کفپوش مجهز شد. جنس پلاستیک ها نیز از نوع شفاف پرده های پوششی حمام است. داربست هر اتاقک تمرین نیز از لوله های شیر آلات حمام ساخته شدند. آماده سازی تمام این اتاقک ها در باشگاه تنها سه روز طول کشیده و جایگزین ارزانی برای حفاظ هایی با پلاستیک سخت است.

یک ورزشکار در اتاقک پلاستیکی باشگاهی در کالیفرنیای آمریکا

در حال حاضر در هر سانس تنها 9 ورزشکار می توانند از اتاقک های کپسولی باشگاه استفاده کنند. اما ورزشکاران و مشتریان از وجود این اتاقک ها در باشگاه به وجد آمده و از آن استقبال کرده اند.

پیت سپسین مدیر و مربی باشگاه در این باره ایده ساخت این اتاقک های پلاستیکی گفت: در هنگام ساخت اتاقک ها تلاش کردیم تا به یک سوال پاسخ دهیم. چه کاری می توان کرد تا مشتریان در حین ورزش از ماسک استفاده نکنند و راحت نفس بکشند؟ بنابراین خلاقیت شکل گرفت و اتاقک های پلاستیکی ساخته شد. این فضاها مورد استقبال ورزشکاران قرار گرفته است و با اطمینان و روحیه خوب ورزش می کنند.

نمایی از یک باشگاه ورزشی در آمریکا پس از کرونا

آنها همچنین تا زمان کشف واکسن کرونا به برگزاری کلاس های ورزشی آنلاین از طریق اپلیکشین زوم نیز ادامه خواهند داد.

مدیر این باشگاه گفت: همچنان بسیاری از مشتریان خواهان ماندن در خانه و احتیاط بیشتر هستند. ما کلاس های آنلاین را برای این دسته افراد برگزار می کنیم.

--

منبع: عصر ایران

به "ابتکار باشگاه ورزشی در آمریکا: اتاقک پلاستیکی برای فاصله اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتکار باشگاه ورزشی در آمریکا: اتاقک پلاستیکی برای فاصله اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید