اتهامات فساد و قاچاق مواد مخدر واشنگتن به همسر مادورو

به گزارش بهترین نوا، ایالات متحده آمریکا در تدارک صدور کیفرخواستی علیه همسر نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا است که در آن به اتهام های سنگینی اشاره شده است.

اتهامات فساد و قاچاق مواد مخدر واشنگتن به همسر مادورو

رویترز با اعلام این مطلب طی گزارشی اختصاصی به نقل از چهار فرد نزدیک به تحقیقات این پرونده تاکید کرده است که بخشی از کیفر خواست یاد شده جرائمی همچون فساد و قاچاق مواد مخدر را شامل می شود.

شاهدان این پرونده که در گزارش رویترز نامی از آنها برده نشده گفته اند اگر واشنگتن تحقیقات را تا صدور نهایی کیفر خواست علیه سیلیا آدلا فلورس مادورو، همسر رئیس جمهوری ونزوئلا پیش ببرد بی شک بخشی از آن با پرونده معامله لو رفته قاچاق کوکائین مرتبط خواهد شد که پیش تر به دستگیری و زندانی شدن دو برادر زاده وی در ایالت فلوریدا منجر شده بود.

نیکول ناواس، سخنگوی وزارت دادگستری ایالات متحده، از اظهارنظر درباره هرگونه تحقیقات و یا اتهامات احتمالی جاری بر ضد فلورس خودداری کرده است.

همسر رئیس جمهوری ونزوئلا و دفتر وی در مجلس این کشور نیز از پاسخگویی به سوالات مرتبط با این پرونده خودداری کرده اند.

خورخه رودریگرز، وزیر اطلاعات ونزوئلا در مصاحبه با رویترز سوال های مرتبط با اتهام های مطرح از سوی ایالات متحده بر ضد فلورس را مشمئزکننده، توهین آمیز و تهمت توصیف و از پاسخگویی به آنها اجتناب کرده است.

سیلیا آدلا فلورس مادورو، همسر رئیس جمهوری ونزوئلا پیش تر به همراه چهار مقام بلند پایه دیگر این کشور یعنی معاون رئیس جمهوری، وزیر اطلاعات، وزیر دفاع و یکی از فرماندهان ارتش از سوی وزارت خزانه داری آمریکا مورد تحریم قرار گرفته بود.

دادستان های آمریکایی اواخر ماه مارس گذشته نیکولاس مادورو و بیش از 12 مسئول کنونی و پیشین دولت این کشور را به سازماندهی تشکیلات تروریستی و قاچاق مواد مخدر متهم کرده و برای دستگیری آنها جایزه تعیین کرده بودند.

مسئولان وزارت دادگستری ایالات متحده همچنین مدعی شده بودند که نیکولاس مادورو با تلاش برای قاچاق گسترده کوکائین به آمریکا می کوشد تا علاوه بر کسب ثروت بیشتر و تقویت پایه های حکومت خود، جامعه آمریکا را نیز تضعیف کند.

رئیس جمهوری ونزوئلا نیز پس از طرح این اتهامات در یک نطق تلویزیونی آنها را رد و دولت ترامپ را به مداخله در کشورش با انگیزه های سیاسی متهم کرد. وی همچنین در ادامه رئیس جمهوری آمریکا را به دلیل این اقدامات فردی حقیر خواند.

اتهام های پیشین و کیفرخواستی که واشنگتن در صدد تهیه آن بر ضد همسر نیکولاس مادورو است همسو با فشارهای جدید ایالات متحده علیه دولت ونزوئلا اعمال می شود.

رهبر سوسیالیست ونزوئلا به همراه همسرش سیلیا آدلا فلورس و سایر اعضای حلقه داخلی حامیان مادورو از سال 2017 تحت تحریم وزارت خزانه داری ایالات متحده قرار دارند. فلورس یک قانونگذار و کارگزار قدرت در حزب سوسیالیست حاکم است.

آمریکا با غیرمشروع خواندن حکومت مادورو و اقدام او برای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری از خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا حمایت می کند. در مقابل مادورو نیز همواره ادعاهای آمریکا را دخالت در امور داخلی کشورش ارزیابی کرده است.

یکی از محافظان سابق همسر رئیس جمهوری ونزوئلا که پیشتر در سال 2017 به اتهام دست داشتن در قاچاق مواد مخدر به ایالات متحده مسترد و آنجا زندانی شده بود در مصاحبه با رویترز تصریح کرده که فلورس در جریان جرائم اعضای خانواده اش از جمله معامله لو رفته قاچاق کوکائین که برادر زادگانش به دلیل دست داشتن در آن از سوی دادگاهی در آمریکا متهم شده بودند، قرار داشت.

براساس کیفرخواستی که آمریکا برای این پرونده علیه مادورو صادر کرده بود، درآمد حاصل از قاچاق کوکائین قرار بود برای تأمین مالی کارزار انتخاباتی فلورس برای ورود به مجلس ونزوئلا در سال 2015 هزینه شود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "اتهامات فساد و قاچاق مواد مخدر واشنگتن به همسر مادورو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهامات فساد و قاچاق مواد مخدر واشنگتن به همسر مادورو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید