ادامه کوشش آمریکا برای تغییر دولت ونزوئلا، پامپئو با گوآیدو ملاقات می نماید

به گزارش بهترین نوا، وزیر خارجه آمریکا که همچنان برای تغییر دولت ونزوئلا کوشش می نماید، قرار است در کلمبیا با رهبر مخالفان ونزوئلا ملاقات کند.

ادامه کوشش آمریکا برای تغییر دولت ونزوئلا، پامپئو با گوآیدو ملاقات می نماید

به گزارش گروه بین الملل بهترین نوا، خبرگزاری رویترز روز یکشنبه به نقل از دو منبع آگاه از ورود خوان گوآیدو رهبر مخالفان ونزوئلا به کلمبیا برای ملاقات با مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا خبر داده است.

بر اساس این گزارش، این ملاقات قرار است در حاشیه یک اجلاس ضدتروریسم انجام گیرد. سخنگوی گوآیدو و وزارت خارجه آمریکا هنوز در این رابطه اظهار نظر ننموده اند.

سفر گوآیدو به کلمبیا و ملاقات وی با پامپئو در حالی صورت می گیرد که دادگاهی در ونزوئلا گوآیدو را به دلیل اقداماتش برای ایجاد ناآرامی در ونزوئلا، ممنوع الخروج نموده است.

گوآیدو اوایل سال جاری هم با نقض حکم ممنوع الخروجی اش، به کلمبیا رفته و با مقام های آمریکایی ملاقات کرد.

گوآیدو از ابتدای سال گذشته میلادی با حمایت آمریکا و کشورهای متحد واشنگتن، خود را رئیس جمهور ونزوئلا خوانده است. این در حالی است که تنها چند هفته پیش از آن، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در انتخابات سراسری با رأیی بالا بار دیگر به ریاست جمهوری برگزیده شده بود.

آمریکا با رد نتایج انتخابات ونزوئلا، در کوشش است تا مادورو را که سیاست هایی ضدآمریکایی دارد، کنار گذاشته و گوآیدو را جایگزین وی کند. رسانه های آمریکایی نوشته اند که کاخ سفید در ابتدا تصور می کرد دولت مادورو نهایتا ظرف چند هفته سقوط می نماید، با این حال حمایت مردمی و پشتیبانی نیروهای مسلح موجب شده تا طرح واشنگتن برای تغییر دولت ونزوئلا فعلا بی نتیجه بماند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "ادامه کوشش آمریکا برای تغییر دولت ونزوئلا، پامپئو با گوآیدو ملاقات می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه کوشش آمریکا برای تغییر دولت ونزوئلا، پامپئو با گوآیدو ملاقات می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید