افتتاح قطعه یک تهران-شمال با حضور رئیس جمهوری ، آزادراهی که بعد از 24 سال زیر بار ترافیک می رود

به گزارش بهترین نوا، قطعه یک آزادراه تهران - شمال 24 سال بعد از کلنگ زنی آن امروز ششم اسفند ماه با حضور رییس جمهوری افتتاح و زیر بار ترافیک رفت تا مسافران شمال با عبور از این آزادراه جهت رسیدن به آن منطقه را با مسافت کمتری طی کنند.

افتتاح قطعه یک تهران-شمال با حضور رئیس جمهوری ، آزادراهی که بعد از 24 سال زیر بار ترافیک می رود

به گزارش بهترین نوا به نقل از ایرنا، منطقه یک آزادراه تهران - شمال با 17 سال فعالیت پیمانکاران چینی 29 درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما پس از روی کار آمدن دولت یازدهم، طی 2.5 سال، پیشرفت فیزیکی آن به 85 درصد رسید و امروز شاهد اتمام عملیات عمرانی در این اَبَرپروژه راهسازی کشور هستیم. منطقه یک آزادراه تهران - شمال 22 تونل به طول 31 هزار و 400 متر به صورت رفت و برگشت دارد، 26 دستگاه پل به طول چهار هزار و 600 متر با ویژگی های خاص مثل ارتفاع 70 متری دارد.

طول قطعه یک آزادراه تهران - شمال32 کیلومتر است که با افتتاح این قطعه مسافت بین شهر تهران تا چالوس 60 کیلومتر کاهش خواهد یافت. نرخ عوارض آزادراه تهران - شمال برای روزهای عادی سال مبلغ 200 هزار ریال و برای روزهای اوج سفر 300 هزار ریال تعیین شد. پیش بینی می شود که در هر شبانه روز حدود 12 هزار تردد در این آزاد راه انجام شده و در خوش بینانه ترین حالت 5 درصد مردم از آن استفاده مستمر داشته باشند و 20 درصد نیز به شکل عبوری از آن استفاده کنند؛ به همین دلیل تصمیم بر شناور بودن نرخ عوارضی این آزادراه است.

چهار هزار و 200 میلیارد تومان از منابع اعتباری دولت و بنیاد مستضعفان برای ساخت این آزادراه هزینه شده است و نزدیک به 10 هزار میلیارد تومان ارزش روز این ابر پروژه عمرانی است. مسافرت مسافران شمال از امروز از بزرگراه همت پس از تقاطع آزادگان آغاز می شود و در راستا 32 کیلومتری تا سه راهی شهرستانک در جاده قدیم کندوان ادامه دارد. مسافران شمال سپس وارد جاده قدیم کندوان می شوند و در منطقه مرزن آباد به منطقه چهار آزادراه تهران - شمال می رسند که سال ها پیش افتتاح شده است.

منطقه دو آزادراه تهران - شمال به طول 22 کیلومتر هم اکنون توسط پیمانکاران ایرانی درحال ساخت است و طولانی ترین تونل کشور به طول 6.5 کیلومتر در این منطقه همزمان با اجرای منطقه یک با فرایند خوبی در دست تکمیل است. طبق پیش بینی مسوولان یک باند این منطقه تا دو سال آینده و قبل ازپایان دولت تدبیر و امید زیر بار ترافیک قرار می گیرد، منطقه 4 این آزادراه که منتهی به چالوس است در سال 92 زیر بار ترافیک رفت.

  • نرخ عوارض آزادراه تهران - شمال اعلام شد
منبع: همشهری آنلاین

به "افتتاح قطعه یک تهران-شمال با حضور رئیس جمهوری ، آزادراهی که بعد از 24 سال زیر بار ترافیک می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح قطعه یک تهران-شمال با حضور رئیس جمهوری ، آزادراهی که بعد از 24 سال زیر بار ترافیک می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید