آنالیز قابلیت های جدید عکس برداری در پرچمدارهای سری P40 هوآوی

به گزارش بهترین نوا، سه پرچمدار جدید هوآوی از سری P40 که به تازگی معرفی شدند، تعاریف جدیدی را در حوزه عکس برداری با موبایل ارائه کردند.

آنالیز قابلیت های جدید عکس برداری در پرچمدارهای سری P40 هوآوی

به گزارش بهترین نوا، بنابر اعلام هوآوی، عملکرد قابل توجه و تجهیز به فناوری های جدید و همراه با نوآوری دوربین، مهم ترین ویژگی گوشی های هوشمند سری P هوآوی است و محصولات سری P40 هم از این قاعده مستثنی نیستند. سه گانه گوشی پرچمدار هوآوی از سری P40 بهبود عملکرد دوربین و البته بهینه سازی هرچه بیشتر هوش مصنوعی را برای کاربران مشتاق عکاسی تدارک دیده اند و مجموعه ای از فناوری های مختلف در دوربین سه محصول جدید هوآوی به استفاده شده است.

مقایسه دوربین ها؛ متنوع برای عملنمودهای مختلف

گوشی های هوشمند Huawei P40، Huawei P40 Pro و Huawei P40 Pro+ به ترتیب از سه، چهار و پنج دوربین استفاده می نمایند با این حال مولفه های مشترکی میان دوربین های این سه محصول وجود دارد.

سنسورهای وسیع تر، جذب نور بیشتر

دوربین اصلی هر سه پرچمدار جدید هوآوی، سنسور 50 مگاپیکسلی RYYB دارد. رزولوشن دوربین اصلی از 40 مگاپیکسلی که در نسل قبلی گوشی های هوشمند سری P هوآوی دیده بودیم به 50 مگاپیکسل افزایش یافته است. این دوربین امکان استفاده از تکنیک Pixel Binning یعنی جمع آوری اطلاعات چهار پیکسل و ادغام آن در یک پیکسل با رزولوشن 12.5 مگاپیکسل را فراهم می نماید، پیش از این رزولوشن یادشده 10 مگاپیکسل بود.

استفاده از سیستم ساب پیکسل RYYB به جای RGGB در دوربین، به کارگیری پیکسل های زرد رنگ جهت جذب 40 درصد نور بیشتر در مقایسه با سنسورهای متداول RGGB ممکن می نماید. فرآیندی که منجر به افزایش میزان جزئیات تصویر و البته عملکرد بهتر در نور کم می گردد. این بار هوآوی فناوری RYYB را برای دوربین تله فوتو پرچمدارهای جدید هم استفاده نموده است؛ که به کاهش نویز و بهبود جزئیات حتی در زمانی که در محیطی تاریک زوم می کنید یاری می نماید.

شاید برجسته ترین قابلیت در دوربین اصلی گوشی های جدید سری P40 هوآوی، سنسور عظیم تر 1.28/1 اینچی باشد.

عظیم نمایی بدون افت کیفیت تا 10 برابر

دوربین تله فوتو در Huawei P40 امکان استفاده از عظیمنمایی 3 برابری را فراهم می نماید. در Huawei P40 Pro هم می توان از عظیمنمایی 5 برابری برای زوم روی سوژه، بدون افت کیفیت استفاده کرد.

در Huawei P40 Pro+ از عظیمنمایی اپتیکال 10 برابری استفاده شده که به دلیل استفاده از فاصله کانونی معادل 240 میلی متر محقق شده است.

نکته کلیدی برای دست یابی به چنین فاصله کانونی و عظیمنمایی 10 برابری، نوآوری هوآوی در به کارگیری طراحی پریسکوپی در دوربین است. به بیان دقیق تر، فاصله کانونی بیشتر به معنای افزایش فاصله میان لنز و سنسور است که باعث بیرون زدگی بیش از اندازه دوربین می گردد. هوآوی برای برطرف این محدودیت، از طراحی پریسکوپی در دوربین استفاده نموده است. در واقع هوآوی که با سری P30 برای اولین بار طراحی پریسکوپی را به دوربین گوشی های هوشمند آورد، حالا با تکنولوژی جدیدتری بازگشته تا مجددا فزونی خود را در این زمینه ثابت کند.

فناوری جدید فوکوس اتوماتیک

استفاده از فوکوس اتوماتیک با سرعت بالا در دوربین گوشی می تواند به ایجاد تصاویر شفاف تر به ویژه در مواردی که جابه جایی گوشی یا سوژه اتفاق می افتد یاری کند. در سری Huawei P40 سنسور اصلی از قابلیت بهبودیافته فوکوس اتوماتیک تشخیص فاز با عنوان Octa-Phase Detection Autofocus استفاده می نماید.

دسته بندی هوشمندانه رنگ ها

چیپ ست Kirin 990 و پردازنده سیگنال تصویر (ISP) ادغام شده در آن، مغز متفکر برای پردازش تصاویر در گوشی های هوشمند سری P40 هوآوی هستند. جدیدترین راه چاره پردازش تصویر هوآوی، در واقع اولین راه چاره کاهش نویز برپایه فناوری BM3D (مطابقت دادن بلوک ها و فیلترینگ سه بعدی) در گوشی های هوشمند است که پیش از این در Huawei Mate 30 Pro دیده بودیم.

XD Fusion Engine نسل پیشرفته هوش مصنوعی

پردازش بر پایه هوش مصنوعی راه چارهی است که قبلاً هم در گوشی های هوآوی دیده بودیم. در سری P40 گوشی های هوآوی از جدیدترین بهینه سازی ها بر پایه فناوری XD Fusion Engine استفاده شده است. فناوری که در واقع نسل سوم موتور هوش مصنوعی هوآوی برای عکس برداری به حساب می آید.

XD Fusion Engine از ترکیب توانایی پردازشگر سیگنال تصاویر Kirin 990 و واحد پردازش عصبی (NPU) استفاده نموده تا الگوریتم های پردازشی را بهبود بدهد. XD Fusion Engine چند فریم را با استفاده از چند دوربین به طور هم زمان ثبت می نماید و فرایند شناسایی و بهینه سازی را کلید می زند. استخراج جزئیات کافی، کاهش نویز و بهبود رنگ و محدوده دینامیکی از نتایج این فناوری است.

هوآوی از فناوری هوش مصنوعی برای بهبود عکس برداری در سناریوهای خاص استفاده می نماید. به عنوان مثال در عکس برداری از چهره شاهد بهبود بافت پوست، رنگ پوست و نور عکس هستیم. این بهبود عملکرد را می توان در ایجاد افکت بوکه هم تماشا کرد. فناوری زوم هیبریدی Super Resolution هم بخشی از این موتور پردازشی است که بهبود کیفیت را در مقایسه با عظیمنمایی دیجیتالی استاندارد به دنبال خواهد داشت.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آنالیز قابلیت های جدید عکس برداری در پرچمدارهای سری P40 هوآوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز قابلیت های جدید عکس برداری در پرچمدارهای سری P40 هوآوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید