برگزاری انتخابات ریاستی آبخازیا در سایه کرونا

به گزارش بهترین نوا، جمهوری خودخوانده آبخازیا امروز (یکشنبه) شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری برای معین جانشین مقامی است که با فشار اپوزیسیون کنار رفت.

برگزاری انتخابات ریاستی آبخازیا در سایه کرونا

به گزارش بهترین نوا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رائول خاجیمبا ماه ژانویه از سمت ریاست این جمهوری خودخوانده استعفا داد. پیش از آن، معترضان دفتر او را در اعتراض به نقض های ادعایی در انتخابات ماه سپتامبر که طی آن خاجیمبا برای بار دوم یک دوره پنج ساله دیگر پیروز شد، اشغال کردند.

خاجیمبا در ابتدا این تحرکات را به عنوان تلاش برای کودتا محکوم کرد اما سپس برای صلح و ثبات کشورش استعفا داد. اقدام او پس از آن انجام شد که مشاور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه برای کمک به حل و فصل این جریان وارد آبخازیا شد.

مجلس جمهوری خودخوانده آبخازیا، نخست وزیر را به عنوان رئیس موقت معرفی کرده است. نام سه نامزد در انتخابات امروز وجود دارد و انتظار می رود اصلان بژانیا، رهبر اپوزیسیون آبخازیا پیروز شود.

انتخابات امروز آبخازیا در شرایطی برگزار می شود که بسکمک از کشورها مراسم ها و تجمعات مردمی را لغو کرده و تدابیر ویژه ای برای محدود کردن شیوع کروناویروس اتخاذ کرده اند. دولت گرجستان که آبخازیا را قانوناً بخشی از خودش می داند، برای مقابله با کرونا تا 21 آوریل شرایط فوق العاده اعلام کرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برگزاری انتخابات ریاستی آبخازیا در سایه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری انتخابات ریاستی آبخازیا در سایه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید