بی توجهی به شفاف سازی مصرف بیت المال در شهرداری شیراز نشانه سوءمدیریت است

به گزارش بهترین نوا، مجمع دانشجویی آرمان دانشگاه شیراز در نامه ای خاطرنشان کرد: وجود هرگونه ابهام، بی توجهی و تعلل در پاسخگویی در خصوص شفاف سازی چگونگی مصرف بیت المال و شهرداری شیراز به منزله تایید وجود مفاسد و سوءمدیریت است.

بی توجهی به شفاف سازی مصرف بیت المال در شهرداری شیراز نشانه سوءمدیریت است

به گزارش خبرنگار دانشگاه بهترین نوا، مجمع دانشجویی آرمان (عدالتخواه) دانشگاه شیراز در نامه ای رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نوشت: احتراما پیرو نامه شماره 1598- 1399/04/08 در مورد شفاف سازی هزینه های اداری شهرداری، حقوق مزایا و تعداد دقیق پرسنل، به استحضار می رساند مطابق ماده 8 قانون دسترسی آزاد به اطلاعات موسسه عمومی باید به درخواست دسترسی به اطلاعات در سریعترین زمان ممکن پاسخ دهد و در هر صورت مدت زمان پاسخ نمی تواند حداکثر بیش از 10 روز از زمان دریافت درخواست باشد و همچنین براساس ماده 22 قانون مذکور، ممانعت از دسترسی به اطلاعات و عدم رعایت مقررات این قانون در مورد مهلت مقرر، جرم خوانده شده و در قوانین مستلزم مجازات است.

متن کامل نامه به توضیح زیر است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر موسوی، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز

با سلام

احتراما پیرو نامه شماره 1598- 1399/04/08 در مورد شفاف سازی هزینه های اداری شهرداری، حقوق مزایا و تعداد دقیق پرسنل، به استحضار می رساند مطابق ماده 8 قانون دسترسی آزاد به اطلاعات موسسه عمومی باید به درخواست دسترسی به اطلاعات در سریعترین زمان ممکن پاسخ دهد و در هر صورت مدت زمان پاسخ نمی تواند حداکثر بیش از 10 روز از زمان دریافت درخواست باشد و همچنین براساس ماده 22 قانون مذکور، ممانعت از دسترسی به اطلاعات و عدم رعایت مقررات این قانون در مورد مهلت مقرر، جرم خوانده شده و در قوانین مستلزم مجازات است.

با توجه به گذشت بیش از 40 روز از تاریخ نامه صدرالذکر مجمع دانشجویی آرمان (عدالتخواه) با توجه به ابهامات موجود در شهرداری، شعار انتخاباتی شورا و قانون دسترسی آزاد به اطلاعات، درخواست دریافت اطلاعات به توضیح زیر را مجددا ایفاد می نماید. خواهشمند است دستور فرمایید موارد زیر به تفکیک و به تصریح و تفصیل بر اساس قانون مذکور، به وسیله اعلان عمومی و رسانه های همگانی به آگاهی مردم رسیده و در اختیار نماینده این مجمع نیز قرار گیرد.

تعداد واقعی کارکنان شهرداری به تفکیک نوع استخدام آن ها، (تمامی حقوق بگیران از شهرداری) اعم از شاغلین یا مشاورین شورا و شهرداری.

هزینه های خدمات اداری واقعی سنواتی شهرداری به انضمام مجموع هزینه های حقوق و دستمزد تمامی کارکنان شهرداری (به تفکیک نوع استخدام) و ردیف های بودجه آن.

تعداد دقیق پست های خالی و عناوین و تخصص های مورد احتیاج.

قطعا وجود هرگونه ابهام، بی توجهی و تعلل در پاسخگویی و عدم همکاری در راستای شفاف شدن چگونگی مصرف بیت المال و مخفی کردن اطلاعاتی که حقوق عمومی است، توسط افکار عمومی به منزله تاییدی بر وجود مفاسد و سوءمدیریت ها و شرایط نابسامانِ غیر قابل انتشار تلقی می شود.

مجمع دانشجویی آرمان (عدالتخواه) دانشگاه شیراز

رونوشت:

نمایندگان محترم شیراز در مجلس شورای اسلامی، جهت استحضار

مدیر کل محترم سازمان بازرسی استان فارس، جهت استحضار

جناب آقای آسیابی دادستان محترم شهر شیراز، جهت استحضار

جناب آقای اسکندر پور، شهردار محترم شیراز جهت استحضار

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بی توجهی به شفاف سازی مصرف بیت المال در شهرداری شیراز نشانه سوءمدیریت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی توجهی به شفاف سازی مصرف بیت المال در شهرداری شیراز نشانه سوءمدیریت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید