ترامپ: دموکرات ها می خواهند در انتخابات تقلب نمایند

به گزارش بهترین نوا، رئیس جمهور آمریکا بار دیگر در یک کنفرانس خبری مدعی شد دموکرات ها می خواهند در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر تقلب نموده و آن را سرقت نمایند.

ترامپ: دموکرات ها می خواهند در انتخابات تقلب نمایند

به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل بهترین نوا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بامداد یکشنبه (به وقت تهران) در یک کنفرانس خبری مدعی شد دموکرات ها می خواهند انتخابات ریاست جمهوری را سرقت نمایند.

رئیس جمهور آمریکا که در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید صحبت می کرد از وجود قوانینی برای ملزم کردن رأی دهندگان به ارائه اسناد هویتی هنگام اخذ رأی حمایت کرد.

ترامپ گفت: آنها می خواهند جلوی قوانین مربوط به شناسایی هویت رأی دهندگان را بگیرند. ما باید در تمام ایالت ها الزمات مربوط به ارائه اسناد هویتی داشته باشیم. شما برای هر کاری که انجام می دهید، کارت شناسایی ارائه می دهید.

تحلیلگران، تأکید دونالد ترامپ بر روی عدم برگزاری انتخابات پستی و یا اجرای قوانینی مانند لزوم ارائه اسناد هویتی توسط رأی دهندگان را در راستای کوشش او برای کاهش مشارکت در ایالت هایی می دانند که او امکان رأی آوری کمتری در آنها دارد.

مطابق این تحلیل خیل کثیری از واجدان رأی در آمریکا که عمدتاً از اقشار محروم هم هستند فاقد اسناد هویتی برای رأی دادن هستند.

از روش ها و قوانینی که هر یک از دو حزب آمریکا به فراخور احتیاج برای جلوگیری از مشارکت بخشی از رأی دهندگان در انتخابات استفاده می نمایند به عنوان سرکوب رأی یاد می گردد که یکی از اشکالات وارد به دموکراسی آمریکا است.

ترامپ گفت: چرا می خواهند جلوی ملزومات مربوط به شناسایی رأی دهندگان در همه ایالت ها را بگیرند و چرا می خواهند جلوی الزامات مربوط به راستی آزمایی با امضا در انتخابات فدرال را بگیرند؟ چه کسی از طرحی حمایت می نماید که خواهان ممنوع کردن راستی آزمایی با امضا است؟ ماجرای همه اینها چیست؟ می دانید ماجرا چیست؟ تقلب. این چیزی است که می خواهند، تقلب! آنها می خواهند این انتخابات را سرقت نمایند، چون این تنها روشی است که می توانند برنده شوند.

در آمریکا نگرانی ها از احتمال امتناع دونالد ترامپ برای کناره گیری از قدرت در صورت باخت در انتخابات روز به روز شدت می گیرد و به تازگی گزارشی منتشر شده که از کنگره آمریکا می خواهد تصمیمی درباره ابهام های انتخاباتی احتمالی اتخاذ کند.

یک سازمان غیردولتی به نام مپ لایت چهارشنبه هفته گذشته در گزارشی به آنالیز مجموعه عواملی پرداخته که ممکن است بر انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر میان ترامپ و رقیبش، جو بایدن اثر بگذارند.

بیماری کووید-19، کوشش های دونالد ترامپ برای اعتبارزدایی از رأی دهی پستی، امتناع کاندیدها از پذیرش تیجه انتخابات و مسائل دیگر نظام انتخاباتی آمریکا از جمله عواملی هستند که در این گزارش از آنها ابراز نگرانی شده است.

دانیل نیومن، رئیس موسسه مپ لایت در گفت وگویی با واشنگتن پست بدون اشاره به نام ترامپ از رفتارهای او ابراز نگرانی کرد و گفت: ما با برطرف نکردن شکاف ها و ابهام های موجود در قوانین انتخاباتی مان که می توانند موجب شوند هر دو حزب اعلام پیروزی نموده و بحران پیش بیاورند داریم با آتش بازی می کنیم.

وی اضافه نمود: کنگره به جای آنکه منتظر فاجعه بماند، باید همین حالا دست به کار شده و برای محافظت از سلامت انتخاباتمان اقدام کند. کنگره باید به طور روشن معین کند که اختلافات بر سر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری باید چگونه حل شوند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ترامپ: دموکرات ها می خواهند در انتخابات تقلب نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: دموکرات ها می خواهند در انتخابات تقلب نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید