تصمیم کرونایی دولت ترکیه برای جوان های زیر 20 سال

به گزارش بهترین نوا، دولت ترکیه از زمان شیوع ویروس کرونا در جهان تلاش کرده است سیاست های متفاوت و سختگیرانه ای به اجرا بگذارد.

تصمیم کرونایی دولت ترکیه برای جوان های زیر 20 سال

به گزارش بهترین نوا به نقل از عصرایران، یکی از این سیاست های متفاوت ترکیه، وضع محدودیت سنی تردد در خیابان تنها برای دو گروه سنی جوان و سالمند است. در ترکیه محدودیتی برای حدود 34 میلیون نفر از جمعیت این کشور وضع شده و باقی 50 میلیون نفر می توانند با رعایت نکات بهداشتی و ایمنی در سطح جامعه تردد کنند.

در بیماری کووید 19 دو گروه ناقلان بدون علامت و مبتلایان آسیب پذیر و پرریسک وجود دارند و دولت ترکیه دقیقا همین دو گروه را به عنوان قشر ناقل بیماری و قشر آسیب پذیر در محدودیت تردد قرار داده است.

در بسیاری از کشورهای جهان به ویژه در هفته های آغازین بحران به ناقلان زیر 20 سال کرونا که غالبا بدون علامت بیماری هستند توجه زیادی نشان داده نشده است؛ در حالی که نتایج یافته های جدید نشان می دهد این گروه از ناقلان بدون علامت می توانند بسیار خطرناک باشند و تردد آزادانه آنها می تواند ده ها و صدها نفر را آلوده کند.

در ترکیه افراد زیر 20 سال و سالمندان بالای 65 سال حق خروج از خانه را ندارند؛ گروه جوانان به خاطر این که غالب آنها می توانند ناقلان بدون علامت بیماری باشند که بیماری را در نهایت به گروه پرریسک یعنی سالمندان آسیب پذیر منتقل کنند. برای نقض قرنطینه نیز دولت جریمه مالی معین کرده است.

این 2 دسته حدود 34 میلیون نفر از جمعیت ترکیه را شامل می شوند و فعلا تا اطلاع ثانوی حضور و تردد آنها در محیط خارج از منزل ممنوع شده است. وزیر بهداشت ترکیه مدام از جوان ها می خواهد با دولت همکاری کنند و بیرون نیایند. او می گوید اگر 2-3 هفته همه مراعات کنند زودتر از شر بحران خلاصی حاصل خواهد شد. از سوی دیگر دولت ترکیه محدودیت هایی را برای ورود به 31 استان از 81 استان این کشور وضع کرده است و در مناطقی را نیز که شیوع ویروس بالاست به صورت محاصره در قرنطینه نگه داشته است.

دولت ترکیه از ابتدای شیوع پاندمی ویروس کرونا در جهان، تلاش کرده است از سیاست قرنطینه و عدم ارتباط به عنوان یک روش موثر و تدافعی علیه ویروس بهره ببرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "تصمیم کرونایی دولت ترکیه برای جوان های زیر 20 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم کرونایی دولت ترکیه برای جوان های زیر 20 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید