کوشش پاکستان برای جایگزینی نظامیان ترکیه با نیروهای خارجی در افغانستان

به گزارش بهترین نوا، یک رسانه یونانی نوشت که پاکستان در کوشش است تا پس از خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از افغانستان، نظامیان ترکیه در این کشور جایگزین شوند.

کوشش پاکستان برای جایگزینی نظامیان ترکیه با نیروهای خارجی در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای بهترین نوا، نشریه یونانی گریک سیتی تایمز با اشاره به سفر اخیر ژنرال ندیم رضا رئیس کمیته ستاد مشترک ارتش پاکستان به ترکیه و دیدارش با مقامات این کشور گفت که محور دستورکار این سفر پیشبرد منافع مشترک ترکیه و پاکستان در افغانستان بود.

این نشریه همچنین مدعی شد که گفت وگوها طی این سفر آشکار ساختند که پاکستان خواهان جایگزینی نظامیان ترکیه ای با نیروهای آمریکایی و ناتو است.

این درحالی است که تنها 20 روز به مهلت مشخص شده برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان باقی مانده است.

نوشتار می افزاید که پاکستان با یاری شبکه حقانی، طالبان را متقاعد نموده است تا با ادامه حضور نیروهای ترکیه موافقت کند و حتی اجازه دهد نیروهای بیشتری از این کشور به افغانستان اعزام گردد.

افزایش همکاری های نظامی ترکیه و پاکستان پس از کودتای نافرجام در ترکیه

براساس این مطلب، مقامات نظامی پاکستان و ترکیه همچنین در دیدارهای خود درباره استفاده موثر از سازمان های تروریستی مانند القاعده، داعش و شبکه حقانی برای ایجاد محیط مساعدتر در افغانستان برای ترکیه، بحث و گفتگو کردند.

براساس گزارش های رسانه های ترکیه، هیئت نظامی پاکستان 27 مارس به ترکیه رسید اما دیدارهای رسمی خویش را 29 مارس شروع کرد.

بعضی کارشناسان بر این باورند که این ژنرال پاکستانی در 2 روز نخست با مقامات ارشد ترکیه دیدارهای مخفی داشته تا طرح تفصیلی افغانستان را برای تضمین موقعیت قدرتمند آنکارا و اسلام آباد در منطقه تهیه کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کوشش پاکستان برای جایگزینی نظامیان ترکیه با نیروهای خارجی در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش پاکستان برای جایگزینی نظامیان ترکیه با نیروهای خارجی در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید