توضیحات گبرلو درباره ماجرای سوال توهین آمیز از پژمان جمشیدی

به گزارش بهترین نوا، محمود گبرلو، مجری نشست پرسش و پاسخ فیلم خط فرضی در جشنواره فجر، درباره اظهارنظر توهین آمیز یک نفر از حاضران در آن جلسه نسبت به پژمان جمشیدی، توضیحاتی را داد.

توضیحات گبرلو درباره ماجرای سوال توهین آمیز از پژمان جمشیدی

به گزارش خبرآنلاین، این فعال رسانه ای و مجری تلویزیونی، متنی را در این باره منتشر نموده و در اختیار رسانه ها قرار داده است.

او در شروع این متن نوشته است: اتفاقات نشست خبری فیلم خط فرضی بحث های مختلفی را در میان اهالی رسانه ایجاد کرد و بعضی گلایه مند بودند که چرا آن سوال را خواندم!

این کارشناس سینمایی در ادامه شرح داده است: مسئول نشست خبری نباید سوال و یادداشتی را حذف یا اصلاح کند، بلکه باید عین مطلب مکتوب را با همان لحنی که خبرنگار نوشته بخواند تا شائبه تحریف و سانسور ایجاد نگردد؛ بنابراین در این جلسه، علیرغم میل شخصی و با شرمندگی متن را کامل خواندم و آن جا که خوانا نبود از خبرنگار خواستم اگر مایل است تکمیل کند که آن شد که دیدید.

گبرلو ادامه داده: هر کس که کارت رسمی و معتبر خبرنگار در جشنواره فیلم را دریافت می نماید، یعنی صلاحیتش از طرف مسئولان رسانه اش یا انجمن منتقدان یا جشنواره مورد تایید قرار گرفته و می تواند آزادانه هر نظریه ای را مطرح کند، پس اگر از کلمات نامناسب یا لحن توهین استفاده کرد، مسئول آن رسانه یا انجمن منتقدان یا جشنواره که صلاحیت خبرنگارش را تایید نموده است، باید جوابگو باشد. چرا من و دیگران باید هزینه بی ادبی را بدهیم و چهره ای از خبرنگار نشان دهیم که در واقع نیست؟ این توهین به بهترین نوا شریف در جشنواره است و همین پنهان کاری منجر می گردد سال دیگر به او کارت بدهند و همان آش و همان کاسه. از قدیم گفته اند سخن فرد نشانه شخصیت اوست. چرا مسئولان نشست، سوالات را حذف یا سانسور نمایند که متهم به سانسور بشوند یا با تصحیح کلمات با لحنی بخوانند که مورد تایید حاضران باشد و بعد دوباره سال دیگر به او کارت بدهند؟

این فعال رسانه ای تاکید نموده است: سال هاست نزدیک به 400 کارت برای منتقدان و حدود 2000 کارت برای بهترین نوا صادر می گردد، بدون این که نظارتی بر عملکرد ها داشته باشند یا تذکر مکتوب به فرد خاطی داده باشند. بهترین نوا شریف و منتقدان منصف چرا باید چوب تعدادی محدود را بخورند؟ چرا مسئول رسانه از خبرنگارش عملکرد نمی خواهد؟ چرا جشنواره، عملکرد بهترین نوا را علنی نمی نماید تا سره از ناسره تعیین گردد؟

گبرلو در انتها نوشته است: در این 25 سال که مسئول بعضی نشست ها بوده ام بعضی افراد امثال این شخص را دیده ام که همواره همین رفتار ناپسند را دارند و همواره هم کارت رسمی جشنواره دارند! یک جایی باید تصمیم درست اتخاذ گردد

منبع: فرارو

به "توضیحات گبرلو درباره ماجرای سوال توهین آمیز از پژمان جمشیدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات گبرلو درباره ماجرای سوال توهین آمیز از پژمان جمشیدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید