جزئیات نحوه فعالیت و ساعت کار صنوف در ماه رمضان

به گزارش بهترین نوا، همانطور که گفته شد باید صرفا غذای بیرون بر عرضه نمایند و اجازه سرو غذا در داخل و سالن را ندارند. دیگر واحدهای صنفی نیز مطابق مقررات ستادملی مقابله با کرونا فعالیت خواهند کرد. در ماه مبارک رمضان ساعت کار پاساژها نیز همچنان تا ساعت 18 مشخص شده است.

جزئیات نحوه فعالیت و ساعت کار صنوف در ماه رمضان

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی تهران عظیم جزئیات فعالیت صنوف در ماه مبارک رمضان را تشریح کرد.

سرهنگ نادر مرادی در گفت وگو با ایسنا، درباره فعالیت صنوف در ماه مبارک رمضان اظهارکرد: با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، باید بگویم که در این خصوص یکسری تدابیر با هماهنگی ستادملی مقابله با کرونا در مود فعالیت صنوف اتخاذ شده است که این موارد به تمامی صنوف و واحدهای صنفی ابلاغ شده و از روز گذشته شنبه همزمان با شروع ماه مبارک رمضان لازم الاجراست.

وی اضافه نمود: برابر ابلاغیه انجام شده اعلام شد که سال جاری نیز همچون دیگر سال ها با هر گونه حرمت شکنی و نقض حقوق شهفرایندی به وسیله تظاهر به روزه خواری در اماکن عمومی و فضاهای باز برخورد خواهد شد. همچنین مقررات و تاکیدات ستادملی مقابله با کرونا را نیز مدنظر قرار دادیم و بر تمامی واحدهای صنفی به شکل مستمر و همچون ایام قبل از ماه مبارک رمضان نظارت خواهیم کرد تا اگر موارد تخلفی وجود داشت، با آن برابر قانون و مقررات برخورد گردد.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی تهران عظیم با بیان اینکه هر ساله در ماه مبارک رمضان میزان تخلفات کاهش محسوسی دارد، اعلام کرد: سال جاری برابر مقررات موجود و نیز تاکیدات ستادملی مقابله با کرونا نکاتی به تصویب رسیده که ضروری است از سوی واحدهای صنفی اجرایی گردد. از جمله اینکه واحدهای صنفی همچنان اجازه عرضه مواد غذایی در داخل واحد را ندارند و ممنوعیت ها با توجه به ماه مبارک رمضان هم برای قبل از افطار و هم با توجه به تاکیدات ستاد مبارزه با کرونا شامل ساعات پس از اذان نیز خواهد شد. بنابراین این واحدها تنها اجازه عرضه غذای بیرون بر را دارند که عرضه نیز در ساعات قبل از اذان مغرب صرفا باید شامل غذای بیرون بر سرد باشد، اما در ساعات پس از اذان مغرب محدودیتی در نوع غذای بیرون بر عرضه شده در واحدهای صنفی وجود ندارد.

مرادی در عین حال از ممنوعیت فعالیت واحدهای صنفی عرضه نماینده غذای سرد در بوستان ها و پارک ها اطلاع داد و گفت: در طول ساعات قبل از اذان مغرب واحدهای صنفی عرضه نماینده مواد غذایی که در پارک ها و بوستان ها اجازه فعالیت و عرضه غذا حتی به شکل سرد و بیرون بر را ندارند.

وی در خصوص ساعات فعالیت واحدهای صنفی نیز گفت: واحدهای صنفی فروش موادغذایی تا قبل از اذان صبح اجازه فعالیت دارند، اما همانطور که گفته شد باید صرفا غذای بیرون بر عرضه نمایند و اجازه سرو غذا در داخل و سالن را ندارند. دیگر واحدهای صنفی نیز مطابق مقررات ستادملی مقابله با کرونا فعالیت خواهند کرد. در ماه مبارک رمضان ساعت کار پاساژها نیز همچنان تا ساعت 18 مشخص شده است.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی تهران عظیم توضیح داد: کسب و کارهای پر ریسک نظیر آرایشگاه ها، باشگاه ها، قلیان سراها، تالارهای پذیرایی، مراکز فرهنگی و ... همچنان تعطیل هستند و اجازه فعالیت ندارند، بنابراین بدیهی است که در صورت رؤیت ماموران با این واحدها برخورد خواهد شد.

مرادی در خصوص بازگشایی سینماها نیز گفت: فعلا تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده و سینماها و سالن های تئاتر تعطیل هستند، در این خصوص ما نیز نظرات خود را در ستاد مقابله با کرونا مطرح نموده ایم.

وی اضافه نمود: ما در کوشش هستیم که در صورت فرایند نزولی کرونا و با هماهنگی ستادملی مقابله با کرونا شرایطی را فراهم کنیم که دیگر صنوف هم بتوانند فعالیت خود را با رعایت پروتکل و موارد بهداشتی انجام دهند.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی تهران عظیم در انتها با قدردانی از واحدهای صنفی که همراهی خوبی با پلیس دارند، اظهارکرد: مسئولیت عدم رعایت مصوبات ستادملی مقابله با کرونا بر عهده متصدیان واحدهای صنفی است.

منبع: عصر ایران

به "جزئیات نحوه فعالیت و ساعت کار صنوف در ماه رمضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات نحوه فعالیت و ساعت کار صنوف در ماه رمضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید