حذف عرضه نفت و فرآورده نفتی در بورس از قانون بودجه اشتباه بود

به گزارش بهترین نوا، قائم اسبق شرکت پخش و پالایش فرآورده های نفتی: عرضه نفت و فرآورده های نفتی در بورس یک ابزار خوب در اختیار مسئولین وزارت نفت برای بهبود صادرات کشور است.

حذف عرضه نفت و فرآورده نفتی در بورس از قانون بودجه اشتباه بود

جلیل سالاری در گفت وگو با خبرنگار گروه مالی خبرگزاری بهترین نوا، فروش نفت و فرآورده های نفتی دو بازار دارد: یکی به کشورهای همسایه و همجوار که به وسیله زمینی صادرات صورت می پذیرد. نوع دیگر، صادرات دریایی است که به وسیله کشتی به بازارهای دورتر صادرات انجام می گردد.

وی در ادامه گفت: نوع معامله و شیوه مشخص قیمت نباید در یک اتاق دربسته و پنهانی صورت پذیرد. این نوع معامله فسادزا است زیرا قیمت گذاری براساس مذاکره مشخص می گردد و مکانیزم چندقیمتی پیش می آید.

قائم مقام اسبق شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی اضافه نمود: هر چقدر در معاملات نفتی به سمت شفافیت حرکت گردد بهتر است. بورس بازاری است که بر مبنای شفافیت بنا شده است و امکان فساد در آن وجود ندارد، اما تا زمانی که فروش نفت در اتاق دربسته و پنهانی صورت پذیرد امکان فساد هم وجود دارد.

سالاری در انتها گفت: عرضه نفت و فرآورده های نفتی در بورس یک ابزار خوب در اختیار مسئولین وزارت نفت برای بهبود صادرات کشور است. حذف بند عرضه نفت و فرآورده های نفتی از قانون بودجه کشور که از سوی مجلس صورت پذیرفت کار اشتباهی بود. وزارت نفت باید اگر نواقصی در عرضه ها وجود دارد در پی رفع کردن آن باشد و عرضه نفت و فرآورده های نفتی را تداوم بخشد.

پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "حذف عرضه نفت و فرآورده نفتی در بورس از قانون بودجه اشتباه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف عرضه نفت و فرآورده نفتی در بورس از قانون بودجه اشتباه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید