خبرنگاران تعداد صندوق های تامین مالی روستایی تا سال آینده به پنج هزار صندوق می رسد

به گزارش بهترین نوا، تهران- خبرنگاران- مدیرعامل صندوق توسعه کارآفرینی امید گفت: تعداد صندوق های تامین مالی روستایی تا سال آینده به پنج هزار صندوق می رسد.

خبرنگاران تعداد صندوق های تامین مالی روستایی تا سال آینده به پنج هزار صندوق می رسد

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار بهترین نوا، اصغر نوراله زاده در سی و پنجمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها افزود: صندوق های تامین مالی در روستاها با آموزش افراد محلی، هیات مدیره و مدیر صندوق دارند و با مشارکت روستاییان سپرده گذاری اجرا شده و تسهیلات در اختیار این افراد قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه تا سال آینده با همکاری جهاد کشاورزی صندوق های تامین مالی در روستاها به پنج هزار صندوق افزایش می یابد، گفت: امیدواریم در چارچوب توافق با شورای عالی استان ها از ظرفیت دهیاری ها به صورت نظام مند برای توسعه صندوق های مالی در روستاها بهره مند شویم.

نوراله زاده گفت: سرمایه اجتماعی و سرمایه نمادینی که در روستاها وجود دارد در نظام تامین مالی به رسمیت شناخته نمی شود. یعنی اگر فردی از یک روستا بگوید من فلان فرد خوش نام در فلان روستا هستم بانک و نظام رسمی تامین مالی این موضوع را قبول نمی کند.

وی گفت: با فعالیت صندوق های تامین مالی روستایی دسترسی روستاییان به منابع مالی سهل الوصول تر شده و دیگر آن جهت سخت و مشقت بار اثبات توانایی طی نخواهد شد.

مدیرعامل صندوق توسعه کارآفرینی امید با اشاره به تحول در کسب و کارهای خانگی افزود: اگر بخواهیم در این زمینه تحول ایجاد کنیم، بازار این نوع کسب و کارها برعهده مدیریت شهری است و با امکاناتی که شهرداری ها و دهیاری ها دارند می توان جشنواره های محصولی ایجاد کرد.

نوراله زاده با تاکید بر نقش مدیریت شهری در توسعه بازار محصولات تولیدی مناطق مختلف تاکید کرد: محصولی که مزیت رقابتی داشته باشد، بازار باید برای آن ایجاد و محصول عرضه شود.ظرفیت و امکاناتی که در اختیار مدیریت شهری در حوزه کسب و کار قرار گرفته است، قابل توجه است و اگر از این امکانات بهره برداری شود شاهد تحول خوبی خواهیم بود.

مدیر عامل صندوق توسعه کارآفرینی امید از نوسازی سه هزار دستگاه ناوگان حمل و نقل با همکاری شهرداری تهران خبر داد و افزود: علاوه بر این در پنج منطقه بافت فرسوده داریم که طراحی خوبی برای ساخت و بازسازی این بافت با همکاری شهرداری تهران اجرا شده است.

مدیرعامل صندوق توسعه کارآفرینی امید افزود: این آمادگی وجود دارد که با ظرفیت مدیریت شهری بتوانیم به صورت مشترک کار توسعه منطقه ای را در روستاها و شهرها انجام دهیم و ظرفیت های مناطق روستایی را توسعه بخشیم.

در پایان این نشست، تفاهم نامه ای با هدف اشتغال زایی و توسعه اشتغال میان شورای عالی استان ها و صندوق کارآفرینی امید منعقد شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تعداد صندوق های تامین مالی روستایی تا سال آینده به پنج هزار صندوق می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تعداد صندوق های تامین مالی روستایی تا سال آینده به پنج هزار صندوق می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید