خدمت رسانی بانک خون بندناف رویان در روزهای کرونایی، اضافه شدن 650 نمونه فقط در 15 روز

به گزارش بهترین نوا، خدمات جمع آوری و ذخیره سازی نمونه خون بندناف بانک رویان در روزهای کرونایی و تعطیلات نوروز بی وقفه به خانواده ها ارائه شد و تنها در 15 روز اول سال بیش از 600 نمونه خون بندناف به بانک 126 هزار نمونه ای افزوده شد.

خدمت رسانی بانک خون بندناف رویان در روزهای کرونایی، اضافه شدن 650 نمونه فقط در 15 روز

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی بهترین نوا، خونی که هنگام زایمان در بند ناف نوزاد وجود دارد به نام خون بند ناف شناخته می گردد و دارای سلول های بنیادی است که این سلول ها با برخورداری از قابلیت های زیستی ویژه می توانند به درمان بسیاری از بیماری ها یاری نمایند، از این رو جمع آوری و ذخیره سازی سلول های بنیادی این خون در جهان اهمیت یافته است و به عنوان یک خدمت ارائه می گردد.

ارائه بی وقفه خدمات جمع آوری و ذخیره سازی خون بند ناف بانک خون با وجود کرونا

باوجود شیوع ویروس کرونا در کشور اما خدمات جمع آوری و ذخیره سازی خون بند ناف بانک خون همچنان ارائه می گردد.

وی گفت: بسیار کوشش شده که خللی در ارائه خدمات جمع آوری و ذخیره سازی خون بندناف ایجاد نگردد.

عبدالحسین شاهوردی رئیس پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی در گفت وگو با خبرنگار در این باره، اظهارداشت: با هماهنگی بانک خون بند ناف و برنامه ریزی های لازم که از سوی این بانک صورت گرفته است، تمامی سرویس های مربوط به جمع آوری و ذخیره سازی خون بند ناف همچنان مانند سابق برقرار است.

شاهوردی تاکید نمود: جمع آوری و ذخیره سازی خون بندناف امکانی برای خانواده ها است که در فرصت محدودی قابل استفاده است.

ارائه خدمات جمع آوری و ذخیره سازی خون بند ناف بانک خون در نوروز

مرتضی ضرابی مدیرعامل بانک خون بند ناف رویان هم در این باره به خبرنگار، گفت: باوجود شیوع ویروس کرونا در کشور، ارائه خدمات بانک خون بند ناف رویان همچنان بی وقف ادامه دارد و متخصصان رویان تمام کوشش خود را به کار می بندند تا این خدمت همچنان به خانواده ها ارائه گردد.

وی گفت: در ایام تعطیلات اخیر دفاتر نمایندگی بانک خون بندناف رویان فعال بودند و خدمات جمع آوری و ذخیره سازی خون بند ناف بانک خون را به متقاضیان ارایه می کردند.

وی گفت: فقط در بازه زمانی تعطیلات نوروز 99 همکاران ما پیروز به جمع آوری حدود 711 نمونه خون بندناف در کشور شدند که از این تعداد حدود 657 نمونه خون بند ناف پس از آنالیز و تایید کیفیت با پیروزیت ذخیره سازی شد.

126 هزار نمونه خون بند ناف در بانک خون ذخیره شد

اشکان مزدگیر مدیر توسعه محصولات بانک خون بندناف رویان هم درباره آخرین آمار نمونه های جمع آوری شده خون بند ناف در بانک رویان به خبرنگار، گفت: رویان از سال 84 ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بندناف نوزادان را شروع نموده و اکنون 30 نمایندگی استانی برای جمع آوری و ذخیره سازی خون بند ناف بانک خون دارد.

وی ادامه داد: تا به امروز 126 هزار نمونه خون بند ناف در بانک خون بند ناف فریز شده است.

به گفته مزدگیر، گفت: رویان همچنین 2 دفتر در خارج از کشور در شهرهای مسقط عمان و اربیل اقلیم کردستان عراق برای جمع آوری نمونه خون بندناف دارد و احداث نمایندگی در شهرهای دبی امارات، باکو آذربایجان و در جنوب عراق هم در برنامه های رویان است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "خدمت رسانی بانک خون بندناف رویان در روزهای کرونایی، اضافه شدن 650 نمونه فقط در 15 روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدمت رسانی بانک خون بندناف رویان در روزهای کرونایی، اضافه شدن 650 نمونه فقط در 15 روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید