داوطلب کرونایی منتشرکننده سوالات کنکور هنر دستگیر شد

به گزارش بهترین نوا، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از دستگیری داوطلب کرونایی منتشرکننده سوالات کنکور هنر اطلاع داد و گفت: وی به مراجع قضایی تحویل داده شده است.

داوطلب کرونایی منتشرکننده سوالات کنکور هنر دستگیر شد

به گزارش بهترین نوا، فاطمه زرین آمیزی روز چهارشنبه در تبادل نظر با ایرنا درباره داوطلب کرونایی که امروز با گوشی خود از سوالات کنکور هنر عکس گرفته و آن را در شبکه های اجتماعی منتشر نموده بود، گفت: بعد از انتها آزمون دروس عمومی، یک داوطلب مرد کرونایی در بیمارستان طالقانی تهران با سوءاستفاده از احساسات عوامل اجرایی و بیماران کرونایی، موبایل به سر جلسه برد، از سوالات عکس گرفت و به شبکه های اجتماعی ارسال کرد.

وی اضافه کرد: نکته قابل توجه این است که کنکور عمومی به انتها رسیده بود و فرد متخلف دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

زرین آمیزی با بیان اینکه فرصت تقلب از این داوطلب سلب شد، گفت: با توجه به اظهارات این فرد، او قصد تقلب نداشته و هدفش بیشتر موضوع القای لو رفتن سوالات کنکور با توجه به شرایط موجود بوده است.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره مجازات در نظر گرفته شده برای این فرد تاکید نمود: با توجه به بند ز قانون رسیدگی به تخلفات جرائم آزمون های سراسری که مصوب مجلس شورای اسلامی است، همچنین با توجه به مجازات مشخص شده در این قانون، این فرد به محاکم دادگستری معرفی گردید و مجازات پیش بینی شده در قانون شامل جزای نقدی از 10 میلیون ریال تا یک میلیارد ریال یا حبس از یک تا پنج سال یا هر دو مجازات در این زمینه اجرا می گردد.

به گفته سخنگوی سازمان سنجش، این سازمان برای این گونه افراد متخلف تقاضای بالاترین حد مجازات در زمینه تخلفات کنکوری را خواهد داشت.

منبع: جام جم آنلاین

به "داوطلب کرونایی منتشرکننده سوالات کنکور هنر دستگیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داوطلب کرونایی منتشرکننده سوالات کنکور هنر دستگیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید