مذاکره موافقان و مخالفان مادورو در ونزوئلا

به گزارش بهترین نوا، منابع مطلع در مصاحبه با خبرگزاری رویترز از مذاکره محرمانه متحدان نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا و افراد نزدیک خوان گوایدو، رهبر مخالفان این کشور بر سر پیامدهای شیوع ویروس کرونا خبر دادند.

مذاکره موافقان و مخالفان مادورو در ونزوئلا

این منابع اعلام کرده اند که این مذاکرات به دلیل نگرانی ها در خصوص شیوع ویروس کرونا و مسائل دیگری از جمله تورم شدید و کمبود سوخت و همچنین آینده سیاسی اعضای حزب حاکم سوسیالیست با توجه به تشدید تحریم های آمریکا آغاز شد.

رویترز می نویسد: این مذاکرات نشان می دهد که متحدان نیکلاس مادورو و خوان گوایدو به این نتیجه رسیده اند که نمی توانند رقیب را از صحنه خارج کنند.

یک کننده مخالف در مجلس ونزوئلا در این زمینه گفته است: دو جریان افراطی وجود دارد: نیکلاس مادورو و کسانی که معتقدند شیوع ویروس کرونا باعث خواهد شد خوان گوایدو از عرصه سیاسی کنار برود و در مقابل کسانی که فکر می کنند این بحران باعث سقوط نیکلاس مادورو می شود.

این کننده مجلس بر ضرورت دستیابی به راه حلی برای کشور تاکید کرده است.

رویترز می گوید قادر نبوده است که تأیید کند چه زمانی این مذاکرات آغاز شده است.

خوان گوایدو از رهبران مخالف حکومت ونزوئلا، از سوی ایالات متحده و بیش از 50 کشور دیگر به عنوان رئیس جمهور قانونی ونزوئلا شناخته شده است.

گوایدو از یک سال پیش با حمایت همه جانبه آمریکا در حال فشار برای برکناری نیکلاس مادورو، رئیس جمهور سوسیالیست این کشور، است و مادورو نیز کوشیده بود تا مانع انتخاب مجدد گوایدو به عنوان رئیس مجلس شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مذاکره موافقان و مخالفان مادورو در ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکره موافقان و مخالفان مادورو در ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید