هدست واقعیت افزوده به یاری نابینایان می آید

به گزارش بهترین نوا به نقل از دیلی میل، محققان مایکروسافت در یک پروژه جدید نمونه اولیه از یک هدست واقعیت افزوده جدید ساخته اند که به افراد دچار اختلالات بینایی یاری می نماید، تبادل نظر و محاوره را ردیابی نمایند.

هدست واقعیت افزوده به یاری نابینایان می آید

این طرح که پروژه توکیو نام دارد، با استفاده از هدست واقعیت افزوده هولولنز، سرنخ های صوتی به فرد نابینا می دهد تا او بتواند افراد مختلفی که در یک گروه صحبت می نمایند و همچنین مکان نشستن آنها را شناسایی کند.

قابلیت مذکور در هدست با یک نوتیفیکیشن صوتی فعال می گردد و هنگامیکه فردی به سمت شخص دارای هدست نگاه می نماید، روشن می گردد تا توجه فرد نابینا به مکالمه جلب گردد.

تمام اصوات مربوط به این سیستم طوری طراحی شده اند تا اطلاعات را منتقل نمایند بنابراین هنگام شناسایی بلندگویی که 5 فوت با فرد نابینا فاصله دارند، نوتیفیکیشن صدای آرامی فراوری می نماید به طوریکه گویی این سیگنال از فاصله 5 فوتی می آید.

همچنین ویژگی دیگری در هدست به فرد نابینا یاری می نماید تا با استفاده از سیگنال صوتی زاویه سرش را با جهت نگاه فردی که حرف می زند هماهنگ کند.

این پروژه در سال 2016 میلادی آغاز شد. در این زمان محققان مایکروسافت با گروهی از ورزشکاران انگلیسی شرکت نماینده در پارالمپیک ریودوژانیرو همکاری کردند.

سطح بینایی این ورزشکاران متفاوت بود و محققان متوجه شدند آنها در فرودگاه و فضاهای عمومی دیگر در سفر با چالش هایی روبرو می شوند.

در حال حاضر پروژه توکیو فقط یک نمونه اولیه است و هنوز هیچ برنامه ای برای عرضه عمومی آن اعلام نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هدست واقعیت افزوده به یاری نابینایان می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدست واقعیت افزوده به یاری نابینایان می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید