واکنش حزب دموکرات کردستان به درخواست انحصار سلاح در دستان حکومت عراق

به گزارش بهترین نوا، یک عضو حزب دموکرات کردستان عراق به درخواست رئیس فراکسیون الفتح مبنی بر انحصار سلاح بعضی نیروهای عراقی از جمله پیشمرگه در دستان حکومت عراق واکنش نشان داد.

واکنش حزب دموکرات کردستان به درخواست انحصار سلاح در دستان حکومت عراق

به گزارش گروه بین الملل بهترین نوا، ادریس شعبان از اعضای حزب دموکرات کردستان در عراق، شامگاه روز پنجشنبه، در واکنش به درخواست محمد الغبان رئیس فراکسیون الفتح در این کشور مبنی بر انحصار سلاح بعضی گروه ها از جمله پیشمرگه در دستان حکومت عراق واکنش نشان داد و گفت که این پیشمرگه یک نیروی قانونی است.

عضو حزب دموکرات کردستان در گفت و گو با وبگاه خبری بغداد الیوم در این خصوص گفت که پیشمرگه نیرویی قانونی، رسمی و مرتبط با نظام دفاع عراق است. وی همچنین تأکید کرد که نیروهای پیشمرگه نیروهایی فراری نیستد.

ادریس شعبان ادامه داد که صحبت از حصر سلاح پیشمرگه را تحریک سیاسی و رسانه ای قلمداد کرد و با رسمی خواندن نیروهای پیشمرگه گفت که این نیروها بر اساس قانون اساسی عراق فعالیت دارند.

شعبان شرح داد که اظهارات بعضی شخصیت های سیاسی مبنی بر انحصار سلاح پیشمرگه در دستان حکومت عراق، به آن دلیل است که به مصطفی الکاظمی مأمور تشکیل کابینه عراق فشار بیاورند که پیشتر به مسئله انحصار سلاح اشاره نموده بود.

وی مجددا با رسمی خواندن نیروهای پیشمرگه، تأکید کرد: اظهاراتی از این دست را رد می کنیم.

روز گذشته، محمد الغبان رئیس فراکسیون پارلمانی الفتح در عراق در سخنان خود به مسئله حصر سلاح در دستان حکومت عراق اشاره نموده و در این ارتباط، گفته بود: منحصر کردن سلاح در دست حکومت، در گروِ خروج نیروهای خارجی از عراق است. تا زمانی که حضور نیروهای خارجی، توجیهی برای داشتن سلاح است، نمی توان از گروههایی که نماد مقاومت هستند، خواست که خلع سلاح شوند... پس از آن، حکومت خواهد توانست سلاحهای مختلف را نزد گروه های مختلف از جمله عشایر و پیشمرگه جمع کند (جزئیات بیشتر).

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "واکنش حزب دموکرات کردستان به درخواست انحصار سلاح در دستان حکومت عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش حزب دموکرات کردستان به درخواست انحصار سلاح در دستان حکومت عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید