وعده انتخاباتی ترامپ: 11 آبان واکسن کرونا توزیع می گردد

به گزارش بهترین نوا، رسانه های آمریکایی گزارش داده اند به مقام های وزارت بهداشت در این کشور اطلاع داده شده که باید تا ماه نوامبر، منتظر باشند تا واکسن کووید-19 (بیماری کروناویروس 2019) برای کارکنان بخش سلامت و گروه های در معرض خطر، در دسترس قرار گیرد.

وعده انتخاباتی ترامپ: 11 آبان واکسن کرونا توزیع می گردد

به گزارش فارس، بسیاری از کارشناسان در آمریکا پیش از این، درباره احتمال سیاسی شدن زمان توزیع واکسن کرونا با توجه به پیش رو بودن انتخاباتی که دونالد ترامپ در آن به شدت احساس خطر می نماید، هشدار داده اند.

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده، رابرت ردفیلد، مرکز کنترل و پیش گیری از بیماری ها (CDC) طی نامه ای به مقام های وزارت بهداشت در تمامی 50 ایالت آمریکا و پنج شهر عظیم این کشور اطلاع داده برای توزیع واکسن کرونا در میان کارکنان بخش سلامت و سایر گروه های در معرض خطر تا اواخر ماه اکتبر یا اوایل نوامبر آماده باشند.

طبق این گزارش، دستورالعمل جدید CDC در همان روزی صادر شده که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی اش در مجمع ملی حزب جمهوری خواه برای اعلام نامزدی رسمی او به نمایندگی از این حزب در انتخابات ریاست جمهوری خطاب به مردم آمریکا گفت که واکسن کرونا احتمالاً تا قبل از خاتمه امسال میلادی آماده خواهد شد.

هفته گذشته، دکتر آنتونی فاوچی، مشاور ارشد ترامپ در امور سلامت و استفان هان، رئیس سازمان غذا و داروی آمریکا در مصاحبه های جداگانه گفته اند که واکسن کرونا ممکن است قبل از تکمیل آزمایش های بالینی در دسترس بعضی گروه ها قرار بگیرند.

روزنامه نیویورک تایمز نوشته در نظر دریافت اواخر ماه اکتبر یا اوایل نوامبر برای توزیع این واکسن به نگرانی ها در این خصوص که دولت ترامپ در صدد شتاب دادن به توزیع واکسن قبل از انتخابات آمریکا در روز 3 نوامبر است دامن می زند.

منبع: فرارو

به "وعده انتخاباتی ترامپ: 11 آبان واکسن کرونا توزیع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده انتخاباتی ترامپ: 11 آبان واکسن کرونا توزیع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید