چشم انتظاری 20 ساله برای تکمیل طولانی ترین تله کابین خاورمیانه

به گزارش بهترین نوا، طولانی ترین تله کابین خاورمیانه در منطقه کوهستانی و سرسبز مشرف به شهر ارومیه در سال 79 کلنگ زنی شد ولی در طول 20 سال پیشرفت چندانی نداشته و تنها چیزی که در این سال ها عاید این پروژه شده وعده های رنگین مسئولان برای افتتاح است.

چشم انتظاری 20 ساله برای تکمیل طولانی ترین تله کابین خاورمیانه

این پروژه در یکی از مناطق بسیار سرسبز با مناظر زیبا و بکر طبیعی استان آذربایجان غربی در دست اجراست و به عنوان یکی از طرح های جاذب توریست در رونق توریستی شهر ارومیه می تواند نقش بسیار مهمی ایفا نماید.

فاز نخست طولانی ترین تله کابین خاورمیانه در مسیری به طول 8.5 کیلومتر از جانوسلو به کوه ایوعلی کنار جاده بند ارومیه، فاز دوم از ایوعلی تا سد شهر چایی به طول 12 کیلومتر و فاز سوم از سد شهرچایی تا پیست اسکی خوشاکو به طول 15.5 کیلومتر احداث می گردد.

کلنگ تله کابین ارومیه در سال 1379 به زمین زده شد و به دلایل مختلف با مسائلی روبرو و متوقف شده و از همین رو فرایند احداث آن 20 سال به طول انجامیده است.

بر اساس وعده های مسئولان قرار بر این بود که فاز نخست این طرح در سال 1392 به اتمام برسد ولی بخش کمی از آن اجرایی شد و هر ساله چند نفر از مسئولان در بازه زمانی تعیین از محل پروژه بازدید می نمایند ولی کسی نیست که به این وعده ها جامه عمل پوشانده و انتظارات را خاتمه دهد.

اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی پیگیر برطرف موانع پروژه تله کابین ارومیه است

مدیرکل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: این اداره کل با تمام توان سعی می نماید تا موانع پیش روی پروژه تله کابین ارومیه حل گردد و در این راستا همکاری همه دستگاه های مربوطه لازم است.

جلیل جباری، با اعلام این مطلب اظهار کرد: در حال حاضر مسائل مالی و حقوقی گریبانگیر این پروژه شده که برای حل این مشکل چندین جلسه در استانداری و با حضور مدیران عامل بانک ها برگزار شده است.

وی اضافه نمود: در این جلسات که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی مربوطه برگزار، چندین راه چاره برای حل این مسائل پیشنهاد شد که یکی از این پیشنهادات تغییر پیمانکار پروژه در صورت عمل نکردن به تعهدات در موعد مقرر بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی آذربایجان غربی توضیح داد: تا به امروز چندین بار به پیمانکار پروژه ضرب العجل داده شده است تا نسبت به برطرف مسائل در اسرع وقت اقدام کند که در آخرین نوبت نیز در یک ماه پیش، ضرب العجل یک ماهه ای به پیمانکار داده شد.

وی اظهار داشت: تکمیل پروژه تله کابین ارومیه یکی از مطالبات جدی مردم این شهرستان بوده و اداره کل میراث فرهنگی استان نیز برحسب وظیفه خویش پیگیر این مطالبه مردم است.

منبع: چمدان

به "چشم انتظاری 20 ساله برای تکمیل طولانی ترین تله کابین خاورمیانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم انتظاری 20 ساله برای تکمیل طولانی ترین تله کابین خاورمیانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید