کتابخوانی تلفنی برای بچه ها کشور استونی در روزهای کرونایی

به گزارش بهترین نوا، خبرنگاران/خراسان رضوی کتابداران در شهر تالین(پایتخت استونی) برای بچه ها به وسیله تلفن کتاب می خوانند.

کتابخوانی تلفنی برای بچه ها کشور استونی در روزهای کرونایی

به نقل از نیوز، کنترل و نگهداری بچه ها در روزهای قرنطینه برای کاهش انتقال کروناویروس، برای بعضی والدین سخت است، ازاین رو باید به دنبال روش هایی برای سرگرم کردن بچه ها باشند.

گروهی از والدین دورکاری دارند و به دنبال فعالیت های آموزشی و جذاب برای بچه ها هستند.

کتابداران در شهر تالین، درزمانی که افراد نباید از خانه خارج شوند، به وسیله تلفن و برنامه های مجازی دیگر کتاب می خوانند و این طرح تا انتها قرنطینه ادامه دارد.

کتابداران از ساعت 10 صبح تا 4 بعدازظهر در انتظار تماس افراد هستند و این سرویس به صورت رایگان و بدون هزینه اضافی تلفن ارائه می گردد.

حداکثر زمان برای کتاب خواندن، 30 دقیقه است و اگر کودک در این زمان نخواهد که ادامه دهد، می تواند روز بعد تماس بگیرد و از همان جایی که قطع شده، کتابخانی دوباره آغاز گردد.

اگر این تماس به صورت تصویری انجام گردد، خواننده کتاب، تصاویری از کتاب را نیز نشان می دهد.

انتخاب کتابداران و کتاب های موردنظر برای مطالعه در وب سایت کتابخانه موجود و دستورالعمل ها و اطلاعات برای برقراری تماس نیز در این بخش قرار داده شده است.

این اقدام علاوه بر یاری به والدین برای سرگرمی بچه ها در این روزها، نشان می دهد که دیجیتالی شدن و ارائه خدمات از راه دور در کشور استونی(کشوری در اروپا) تا چه اندازه پیشرفت نموده است.

در این طرح، بچه ها کتابی که مناسب آنهاست، انتخاب می نمایند و کتابدار برای او آغاز به خواندن می نماید و او می تواند با صدای بلند همراه کتابخوان، خواندن را تمرین کند.

کشور استونی، قرنطینه کنترل بیماری کووید- 19 را تا اوایل ماه مه اعلام نموده است.

از دیگر اقداماتی که شهر تالین انجام داده است، معافیت والدین از پرداخت مالیات مهدهای کودک در این ایام است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کتابخوانی تلفنی برای بچه ها کشور استونی در روزهای کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابخوانی تلفنی برای بچه ها کشور استونی در روزهای کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید