کرونای انگلیسی به کهگیلویه و بویراحمد رسید

به گزارش بهترین نوا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از شناسایی اولین مورد کرونایی انگلیسی در استان خبر داد.

کرونای انگلیسی به کهگیلویه و بویراحمد رسید

به گزارش بهترین نوا از ایسنا، پرویز یزدان پناه گفت: طی 24 ساعت گذشته یک بیمار مبتلا به کووید 19 جان خود را از دست داد و شمار جانباختگان استان به 449 نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون 135 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد 38 نفر مبتلای قطعی و 8 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی اعلام نمود: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تا به امروز 24 هزار و 925 مورد گزارش شده است.

وی اضافه کرد: از 928 نمونه نمونه دریافت شده که حدود 9 درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در کهگیلویه، گچساران، بویراحمد و بهمئی و بقیه در سایر شهرستان های استان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به شناسایی اولین بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در استان، خاطر نشان کرد: یکی از هم استانی ها که 34 ساله بود در تاریخ 99/11/4 با تشخیص بیماری غیرکرونایی در اهواز بستری و در تاریخ 99/11/18 با رضایت شخصی از بیمارستان ترخیص و به خانه اش در دهدشت مراجعه می نماید و تا 99/11/24 در منزل تحت درمان بوده است.

وی مطرح نمود: این بیمار در روز 99/11/25 به بیمارستان امام خمینی (ره)دهدشت مراجعه و باتشخیص کرونا و درگیری ریوی بستری می شود. بدلیل وخامت اوضاع در تاریخ 99/11/29 به بیمارستان شهید جلیل انتقال داده می شود و روز 99/12/8 در بخش مراقبت های ویژه فوت می نماید.

دکتر یزدانپناه اضافه کرد: با شک به کرونای انگلیسی نمونه مرحوم به تهران فرستاده شد که جواب نمونه مثبت بود.شرایط کرونایی استان در یک شرایط شکننده و ناپایدار قرار گرفته است که در صورت عدم رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و پرهیز از حضور در تجمعات تبعات خطرناکی در پیش روی مردم استان است.

وی نسبت به پرهیز از عادی انگاری شیوع کرونا و احتمال بازگشت موج جدید بیماری هشدار داد و گفت: سیر صعودی کنونی اگر ادامه یابد، موج جدید شیوع کرونا در استان آغاز می شود و در ایام قبل از عید به اوج خواهد رسید.

منبع: جام جم آنلاین

به "کرونای انگلیسی به کهگیلویه و بویراحمد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونای انگلیسی به کهگیلویه و بویراحمد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید