کشف خاکریزی از دفاع مقدس در خاک عراق به همراه 8 شهید

به گزارش بهترین نوا، فرمانده کمیته جست وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح از کشف پیکرهای مطهر هشت شهید دوران دفاع مقدس طی عملیات امروز (شنبه) در خاک عراق اطلاع داد.

کشف خاکریزی از دفاع مقدس در خاک عراق به همراه 8 شهید

به گزارش بهترین نوا، سردار سید محمد باقرزاده در جریان کشف خاکریزی در نزدیکی روستایی در عراق اضافه نمود: قرار بود مردم روستا در این نقطه حوضچه ماهی درست نمایند که در حال گودبرداری گویا به خاکریزی برخورد کردند؛ قصد تقویت خاکریز را داشتند که پیکر مطهر شهیدی را دیدند.

وی با بیان اینکه پیکر مطهر هشت شهید دوران دفاع مقدس در خاکریزی واقع در خاک کشور عراق کشف شده و کار تفحص پیکر شهدا همچنان ادامه دارد، اضافه نمود: به ما خبر دادند و کار تفحص شروع شد. الان تعدادی از پیکرها کشف شده و کار همچنان ادامه دارد.

پیش از این هم، گروه های تفحص شهدا از کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح همچنان که برای یافتن پیکرهای شهدا منطقه ها عملیاتی هشت سال دفاع مقدس را کاوش می نمایند. در جریان آخرین عملیات های تفحص برون مرزی در سال 1400، دو شهید در روزهای ابتدایی سال پیدا شدند.

پیکر مطهر یک شهید در منطقه پنجوین عراق در ارتفاعات کانی مانگا پیدا شد که در سال 1362 در عملیات والفجر 4 به شهادت رسیده است.

بعلاوه پیکر مطهر یک شهید ارتشی نیر در منطقه عملیاتی فکه متعلق به عملیات والفجر مقدماتی کشف شد. این دو شهید به وسیله دو تیم تفحص در روز 28 فروردین ماه 1400 پیدا شدند.

سردار باقرزاده را همه با موضوعات مربوط به شهدا و دفاع مقدس می شناسند.

سردار تمام عمر خدمت در لباس پاسداری از انقلاب را خادم شهدا و ایثارگران بوده است. ایشان در طول 8 سال دفاع مقدس به اسم مسئول تعاون کل سپاه امور مربوط به شهدا و عوارض ناشی از جنگ را پیگیری می کرده و پس از دفاع مقدس هم در مسئولیت مدیریت ایثارگران ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده کمیته جستجوی مفقودین (تفحص) به ایثارگران و خانواده های مفقودین خدمت می کرده است.

تفحص و کشف بیش از 45 هزار شهید مفقود دوران دفاع مقدس و از چشم انتظاری درآوردن خانواده های معظم آنان از افتخارات ایشان و همکارانشان در دوران تفحص بوده است و بعلاوه راه اندازی کاروانهای تشییع شهدا در کشور و تدفین شهدای گمنام در نقاطی غیر از گلزارهای شهدا، حاصل ابتکار و کوشش مخلصانه و استقامت ایشان می باشد.

سردار سرتیپ پاسدار میرفیصل باقرزاده در حال حاضر ضمن حفظ مسئولیت کمیته جستجوی مفقودین، ریاست بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور را بر عهده دارد.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین

به "کشف خاکریزی از دفاع مقدس در خاک عراق به همراه 8 شهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف خاکریزی از دفاع مقدس در خاک عراق به همراه 8 شهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید