کنترل کرونا در دلیجان

به گزارش بهترین نوا، رییس شبکه بهداشت دلیجان گفت: بیماری کرونا در دلیجان تا حد زیادی کنترل شده است.

کنترل کرونا در دلیجان

به گزارش خبرنگار از ، دکتر فردوسی رییس شبکه بهداشت دلیجان گفت: با اقدامات اجرا شده و واکسیناسیون کرونا شرایط بیماری کرونا درشهرستان دلیجان تا حد زیادی کنترل شده است.

فردوسی با اشاره به اینکه با این وجود همچنان بستری بیمار در سنین بالا وفوتی سالمندان وجود دارد ازواکسیناسیون 65 درصد افراد بالای 70سال علیه کرونا دراین شهرستان خبرداد.

او اضافه نمود: واکسیناسیون سنین بالای 70 سال درحال انجام است، اما تنها 65 درصد این گروه سالمندان مراجعه کردند و از سالمندان به ویژه سالمندان سنین بالا می خواهیم برای انجام واکسیناسیون مراجعه نمایند.

رییس شبکه بهداشت دلیجان بیان کرد: شرایط این شهرستان همچنان نارنجی است که امیدواریم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی بتوانیم بار بیماری را در شهرستان کم کنیم و به شرایط نزدیک به عادی برگردیم.

طبق جدول رنگ بندی کرونایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورخ 8 خرداد 1400 تعداد 8 شهرستان استان مرکزی شامل اراک، فراهان، دلیجان، ساوه، خمین، خنداب، شازند و محلات در شرایط نارنجی و 4 شهرستان شامل شامل زرندیه، فراهان، آشتیان، تفرش و کمیجان در شرایط زرد قرار داشتند.

کرونا ویروس اواخر بهمن ماه 98 وارد کشور و اولین موارد در استان قم مشاهده شد و چند روز بعد در روز اول اسفند ماه همین سال اولین ابتلا به این بیماری در استان مرکزی اعلام شد؛ استان مرکزی بعد از استان قم، دومین استانی بود که ابتلا به کووید 19 را بیان کرد.

با وجود اینکه استان مرکزی جزو اولین استان هایی است که شیوع ابتلا به ویروس کرونا در آن مشاهده شد، با همدلی مردم و مسئولان این ویروس مدیریت شد، اما اکنون تمام شهرستان های استان مرکزی در شرایط زرد و نارنجی قرار دارند.

انتهای پیغام / ج

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کنترل کرونا در دلیجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل کرونا در دلیجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید