کینوآ، ابرغذایی سلامت بخش

به گزارش بهترین نوا، کینوا بر خلاف تصور بسیاری از افراد جزء غلات نیست، بلکه یک تخم خوراکی است.

کینوآ، ابرغذایی سلامت بخش

به گزارش بهترین نوا کینوآ معمولا جوشانده می شوند و به عنوان یک غذای جانبی خورده می شود یا به سالاد و سوپ ها اضافه می شود. تخم های کوچک کینوآ د رنگ های متفاوت سفید، زرد، قرمز و سیاه دارند.

گیاه کینوآ که بومی آمریکای جنوبی است در سال های اخیر در همه کشورها محبوب شده است و در خواروبار فروشی ها به شکل بسته ای یا فله ای عرضه می شوند.

خواص مغذی کینوآ باعث شده است که به عنوان یک ابرغذا شهرت پیدا کند. کینوآ بر خلاف اغلب پروتئین های گیاهی یک پروتئین کامل است، یعنی دارای همه 9 اسید آمینه ضروری - اجزای پروتئینی که بدن نمی تواند خودش بسازد- است.

یک فنجان کینوآی پخته شده حدود هشت گرم پروتئین و پنج گرم فیبر دارد. کینوآ همچنین منبع خوبی برای مواد معدنی مانند منگنز، فسفر و مس است.

افزودن پروتئین های گیاهی بیشتر به رژیم غذایی به عنوان شیوه ای برای کاهش خطر بیماری قلبی توصیه می شود.

تخم های کینوآ با موادی به نام ساپونین پوشیده می شوند که مواد طبیعی تلخی هستند که به عنوان حشره کش طبیعی عمل می کنند. کینوآهای بسته بندی شده را معمولا از قبل شسته اند تا ساپونین های آنها زدوده شود.

با این وجود بهتر است قبل از استفاده از کینوآ در غذا دوباره آنها را به یک توری ظریف آبکشی کنید، مگر اینکه طعم نسبتا تلخ کینوآی شسته نشده را ترجیح دهید.

منبع: همشهری آنلاین

به "کینوآ، ابرغذایی سلامت بخش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کینوآ، ابرغذایی سلامت بخش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید