یوگا چگونه می تواند بر زندگی شما تأثیر بگذارد؟

به گزارش بهترین نوا، یوگا به ما کمک می کند تا با مسائل، نگرانی ها و خواسته های روزمره خود کنار بیاییم. در درک ما از خود و هدف زندگی موثر است و رابطه ما با معنویات را توسعه می دهد.

یوگا چگونه می تواند بر زندگی شما تأثیر بگذارد؟

به گزارش بهترین نوا از ایرنا، حفظ تعادل بین خود و محیط زیست برای هر انسانی ضروری است. زندگی امروزی ما باعث شده بسیاری از افراد دچار استرس، اضطراب و همچنین بی خوابی شوند که دلیل اصلی آن می تواند شیوه نامناسب زندگی و ورزش نکردن باشد بنابراین، ما برای دستیابی به سلامتی و تعادل به روش ها و تکنیک های موثری نیاز داریم.

یکی از این راه ها انجام تمرینات یوگا است. یوگا می تواند از چند طریق بر زندگی شما تأثیر بگذارد. نحوه تأثیرگذاری آن بر زندگی شما به بدن، دیدگاه و اهداف شما بستگی دارد.

سلامتی جسمی

یوگا به دلیل فواید جسمی بی شمار می تواند در زندگی شما تأثیر مثبت داشته باشد. یک تمرین منظم یوگا می تواند به افزایش سطح انعطاف پذیری، دامنه حرکت و قدرت عضلات و بهبود شرایط بدن شما یاری کند.

طبق گفته کلینیک مایو، یوگا ممکن است به شما در مدیریت اثرات بعضی از بیماری ها از جمله سرطان و دردهای مزمن یاری کند.

یوگا حتی کیفیت خواب شما را بهبود می بخشد. مطالعه ای که در سال 2004 توسط مجله روانشناختی کاربردی و بیو فیدبک منتشر شد، نشان داد که یوگا باعث بهبود کیفیت خواب و کاهش دفعات بیدار شدن هنگام خواب در شرکت کنندگان با مشکل بی خوابی مزمن می شود.

سلامتی ذهنی

یوگا با یاری به شما در ایجاد مکانیسم های مقابله بهتر در مواقع استرس، احساس کلی شما از زندگی بهتر را بهبود می بخشد.

همچنین ممکن است علائم بعضی از اختلالات سلامت روان مانند اضطراب و افسردگی را کاهش دهد.

مطالعه ای که در سال 2005 در مانیتور علوم پزشکی منتشر شد، نشان داد که زنان مضطربی که تحت تمرینات منظم یوگا قرار گرفتند، کاهش چشمگیر علائم اضطراب، افسردگی و استرس را تجربه کردند و از بهبود شرایط روحی پس از شرکت در یک برنامه فشرده سه ماهه یوگا خبر دادند.

سلامتی معنوی

شواهد بالینی زیادی برای تأیید این ادعا وجود ندارد، اما بسیاری از متخصصان یوگا معتقدند که یوگا بر سلامت معنوی افراد نیز تاثیر بسیاری دارد. جودیت لازاتر مربی یوگا، فیزیوتراپیست و روانشناس در کتاب خود به نام زندگی یوگا: یافتن روح در زندگی روزمره توضیح می دهد که تمرین یوگا به معنای متعهد به پیشرفت آگاهی با مشاهده زندگی ماست.

یوگا از طریق آساناهای مختلف، تکنیک های تنفس و مدیتیشن به شما یاری می کند تا نگرش ذهن آگاهی و نگرش پذیرش و غیر داوری نسبت به خود و دیگران را توسعه دهید. دکتر سوامی شنکارف ساراسواتی در مقاله ای برای مجله یوگا می گوید: یوگا می تواند به شما در راستا کشف و تحقق خود، شما را یاری کند.

تاثیر منفی

مانند سایر فعالیت های بدنی، شما در حین تمرین یوگا، خطر آسیب دیدگی را نیز دارید، به خصوص اگر حرکات را نادرست انجام دهید.

بعضی از تمرینات یوگا ممکن است در بعضی شرایط تاثیر منفی بیشتری نسبت به تاثیر مثبت آن داشته باشد، به خصوص اگر شرایط پزشکی خاصی داشته باشید.

منبع: جام جم آنلاین

به "یوگا چگونه می تواند بر زندگی شما تأثیر بگذارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یوگا چگونه می تواند بر زندگی شما تأثیر بگذارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید