یک سوم ایمیلهای مشکوک فیشینگ است

به گزارش بهترین نوا به نقل از زد دی نت، نتایج یک آنالیز نو نشان می دهد یک سوم ایمیل هایی که از نظر کارمندان مشکوک و آلوده تلقی می شوند، واقعاً مشکوک و آلوده هستند و برای اجرای حملات فیشینگ به وسیله تخلیه اطلاعاتی کارمندان طراحی شده اند.

یک سوم ایمیلهای مشکوک فیشینگ است

این پژوهش که به وسیله شرکت اف - سکیور اجرا شده به وسیله تجزیه و تحلیل 200 هزار ایمیل اجرا شده که به وسیله کارکنان سازمان های مختلف در نقاط گوناگون دنیا در نیمه اول سال 2021 به اسم ایمیل های مشکوک علامت گذاری شده اند. بر همین اساس حدود 33 درصد از این ایمیل های مشکوک تلقی شده واقعاً آلوده و مخرب بوده اند.

مجرمان سایبری از فیشینگ برای فریب قربانیان و وادار کردن آنها به افشای اطلاعات حرفه ای و سازمانی استفاده می نمایند. گاهی هم این ایمیل ها حاوی بدافزارهایی هستند که بارگذاری آنها منجر به سرقت اطلاعات افراد می گردد. این ایمیل ها که با ظاهر و ادبیاتی مشابه با ظاهر و ادبیات ایمیل های سازمان های اداری ارسال می شوند حاوی درخواست هایی مانند برنامه ریزی مجدد تحویل یک کالا، به روزرسانی اطلاعات بانکی، تأیید یک سفارش و غیره هستند. بیشتر این نامه ها حاوی لینک های آلوده یا فایل های ضمیمه مخرب هستند.

بر اساس آنالیز اف - سکیور کارمندان مورد آنالیز در نیمه اول سال 2021 هر یک به طور میانه 2.14 ایمیل مشکوک را در ماه گزارش نموده اند و سازمان های دارای هزار کارمند هر ماه 116 ایمیل مشکوک را گزارش نموده اند. در 60 درصد از موارد دلیل گزارش ایمیل های یادشده وجود لینک های مشکوک در آنها بوده است. دومین دلیل مشکوک شدن به ایمیل ها اشتباه در درج عناوین فرستنده یا گیرنده بوده است. سومین دلیل هم وجود فایل های ضمیمه مشکوک بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "یک سوم ایمیلهای مشکوک فیشینگ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک سوم ایمیلهای مشکوک فیشینگ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید