خبرنگاران 16 بیمار کرونایی در قم جان باختند

به گزارش بهترین نوا، قم - خبرنگاران - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در 24 ساعت منتهی به بیست و پنجم مهرماه 16 تَن از بیمارانی که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود جان خود را در این استان از دست دادند.

خبرنگاران 16 بیمار کرونایی در قم جان باختند

به گزارش عصر آدینه روابط عمومی علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر گفت: 170 تَن با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

قدیر با اشاره به بستری شدن 101 بیمار جدید کرونایی در بخش ها و تحت نظر اورژانس اضافه کرد: 73 تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند نیز ترخیص شدند.

وی بیان کرد: در حال حاضر 749 تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم بستری می باشند که حال 152 تَن از آنها وخیم است.

شرایط کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

ویروس کرونا، موسوم به کووید 19 اواسط ماه دسامبر سال گذشته (24 آذر 98) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین بیان کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در خصوص ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های 4030، 3136 و 190 تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه نمایند.

همه ایرانیان می توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند./

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 16 بیمار کرونایی در قم جان باختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 16 بیمار کرونایی در قم جان باختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید