خبرنگاران 70 بیمار کرونایی در شرایط وخیم در قم بستری هستند

به گزارش بهترین نوا، قم - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: طی 24 ساعت گذشته 55 بیمار جدید کرونایی در بخش های مراکز مختلف درمانی قم و تحت نظر اورژانس بیمارستان بستری شدند و در کل 70 نفر در شرایط وخیم در مراکز درمانی بستری هستند.

خبرنگاران 70 بیمار کرونایی در شرایط وخیم در قم بستری هستند

به گزارش عصر آدینه روابط عمومی علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر در تبیین آخرین شرایط از مبتلایان به کووید 19 در قم گفت: در شبانه روز منتهی به چهاردهم شهریور ماه 87 تَن با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در اورژانس بیمارستان های قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

قدیر ترخیص 41 تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: در حال حاضر 359 تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم بستری می باشند که حال 70 تَن آنها وخیم است.

رئیس علوم پزشکی قم همچنین بیان نمود: در 24 ساعت گذشته سه تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود جان خود را در این استان از دست دادند.

ویروس کرونا، موسوم به کووید 19 اواسط ماه دسامبر سال گذشته (24 آذر 98) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اظهار داشت.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در خصوص ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های 4030، 3136 و 190 تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه نمایند.

همه ایرانیان می توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند./

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 70 بیمار کرونایی در شرایط وخیم در قم بستری هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 70 بیمار کرونایی در شرایط وخیم در قم بستری هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید