پر ریاضت اقتصادی عربستان به منصور هادی هم گرفت؛ هزینه اقامتت را بده

به گزارش بهترین نوا، فارس نوشت: یک روزنامه مصری به نقل از منابع آگاه نوشت، عربستان سعودی به دولت مستعفی یمن ابلاغ کرده که دیگر هزینه اقامت آنها را تقبل نخواهند کرد.

پر ریاضت اقتصادی عربستان به منصور هادی هم گرفت؛ هزینه اقامتت را بده

به گزارش روزنامه مصری عربی 21 به نقل از یک مقام مسؤول یمنی گزارش کرد، مقامات عربستان سعودی سرانجام حمایت از مقامات دولت مستعفی یمن را که مقیم این کشور هستند، ابلاغ کرده است.

بر اساس این گزارش، مقامات سعودی، مسؤولان و کارمندان در ریاست جمهوری، نخست وزیری و تعدادی از وزارتخانه های دولت مستعفی را در جریان این تصمیم جدید خود قرار داده است.

در ادامه این گزارش آمده است: در سندی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده به اطلاع مقامات و کارمندان یمنی (وابسته به دولت مستعفی) مقیم در ریاض رسیده شده که آخرین موعد حمایت (مالی) عربستان از آنها سرانجام ماه می خواهد بود و هر کسی قصد ادامه سکونت در ریاض را پس از تاریخ 31 می دارد باید با هزینه شخصی خود این کار را انجام دهد.

این تصمیم عربستان پس از آن اتخاذ شده که این کشور اخیرا و به دنبال کاهش شدید قیمت نفت، به یک سلسله اقداماتی ریاضتی برای جبران کسری بودجه دست زده است.

عبد ربه منصور هادی که از سال 2012 پست ریاست جمهوری را در یمن بر عهده گرفته بود در پی تحولات یمن در سال 2015 از این سِمت استعفا کرد. وی ابتدا به عدن رفت و با پس دریافت استعفای خود، عدن را به عنوان پایتخت خود گفت.

منصور هادی سپس از عدن به عربستان سعودی گریخت و با اقامت در هتل های این کشور، برای مقابله با انصارالله از این کشور کمک خواست. پس از آن ائتلاف سعودی به بهانه بازگرداندن آنچه دولت قانونی یمن خواند، در مارس 2015 جنگ علیه یمن را آغاز کرد و این جنگ هنوز هم ادامه دارد.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "پر ریاضت اقتصادی عربستان به منصور هادی هم گرفت؛ هزینه اقامتت را بده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پر ریاضت اقتصادی عربستان به منصور هادی هم گرفت؛ هزینه اقامتت را بده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید